Reformierakonna fraktsioon toetab uue Töölepinguseaduse kiiret jõustumist

Uudis
|
09.10.2008

Täna läbis Riigikogus esimese lugemise uus Töölepingu seadus. Sotsiaalkomisjoni liikme Tõnis Kõivu sõnul leiab uuest Töölepinguseadusest häid punkte nii töötajale kui tööandjale, rääkimata positiivsest mõjust meie majandusele.

”Pärast uue töölepinguseaduse jõustumist on kõigil tööinimestel palju paremad võimalused õppimiseks ja enda täiendamiseks. Tööandja jaoks on tähtis kindlasti see, et väheneb koormav bürokraatia – täitma ei pea enam tööraamatuid ja isikukaarte, mis 2008. aastal võiks olla enesestmõistetav,” rääkis Kõiv.

Eelnõu kohaselt suureneb ka töötuskindlustuse määr. Edaspidi tekib töötuks jäänul õigus töötushüvitisele, mille suuruseks on 70% tema varasemast palgast. Töötuskindlustuse saajate laieneb omal soovil töölt lahkunute võrra.

Tänu uuele Töölepinguseadusele kasvab tunduvalt meie majanduse konkurentsivõime, sest me vabaneme oma põhiliselt pudelikaelast – jäigast tööturust. „Töölepinguseaduse kiire vastuvõtmine on selge abinõu majanduse uuele tõusule pööramisel,” lisas Tõnis Kõiv.
„Mida paindlikumad ja tublimad on meie töötajad uute oskuste omandamisel, uue ameti õppimisel, seda edukamad on meie ettevõtted üha karmistuvas konkurentsis. Seda paremini läheb ka riigil.”

Reformierakonna fraktsiooni arvates tuleb eelnõu vastu võtta sellel aastal ja jõustuda juba 1. juulist 2009.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt