Reformierakonna fraktsioon: Kreeka laenusaamise eeltingimuseks on siseriiklikud reformid

Uudis
|
18.08.2015

Täna kogunenud Reformierakonna fraktsioon otsustas lõpphääletusel toetada Kreeka kolmandat abipaketti.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Remo Holsmeri sõnul on Kreekale Euroopa stabiilsusmehhanismist (ESM) laenu saamiseks seatud karmid eeltingimused.

„Kreeka peab läbi viima terve rea reforme – jätkama erastamisprotsessiga, muutma tööjõuturgu paindlikumaks, vähendama maksuerandeid, pikendama pensioniiga –, kui nimetada vaid mõned tegevused, mis aitavad kaasa riigi eelarvepoliitika jätkusuutlikumaks muutmisele ning majanduskasvu taastumisele. Eelkõige saabki antud olukorras Kreeka riiki aidata vaid Kreeka valitsus ja inimesed ise,“ ütles rahanduskomisjoni esimees.

Holsmer tõi välja, et analoogseid nõudmisi on eelnevatel aastatel esitatud ka teistele abiprogrammiga liitunud riikidele.

„Reformierakond toetab Kreeka kolmandat abipaketti ja loodab, et riik taastab oma usaldusväärsuse rahvusvahelisel tasandil reaalsete tegudega. Eesti valitsus lähtub riigijuhtimises vastutustundlikust eelarvepoliitikast ning nõuab Euroopa Liidus kokku lepitud eelarvereeglite täitmist ka teistelt riikidelt. See ei ole aktsepteeritav, et Kreeka võlga vähendatakse või kirjutatakse maha,“ lausus ta.

„Eesti riigi rahalised kohustused täna hääletusele tuleva Kreeka reformikavaga ei suurene. Toetava otsuse on teinud nii valitsus kui ka riigikogu rahanduskomisjon,“ lisas Holsmer.

Kuni 86 miljardi euro suurune abiprogramm kestaks 2015. aasta augustist kuni 2018. aasta augustini.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt