Reformierakonna fraktsioon: eelarve prioriteedid peaks olema riigireform, võtmevaldkondade palgatõus, kaitsekulude kasv ja eestikeelne haridus

Uudis
|
Mart Võrklaev
|
13.09.2021

Täna kogunenud Reformierakonna fraktsioon kuulas rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse ülevaadet käimasolevatest eelarveläbirääkimistest ja toetas valitsusdelegatsiooni seatud prioriteete.

“Tänu ettevõtete ja valitsuse tehtud valikutele kriisi haldamisel on majandus hästi taastunud. Siiski tuleb meeles pidada, et riik teeb ka uue prognoosi järgi 2022. aastal miljardi võrra enam kulusid, kui eelarvesse tulusid laekub. See tähendab, et võrreldes kevadega on olukord küll veidi lihtsam, aga riigireformi ning bürokraatia ja kulude piiramist tuleb kõikides valitsemisvaldkondades jätkata,” sõnas Reformierakonna fraktsiooni juht ja koalitsiooninõukogu liige Mart Võrklaev.

Võrklaeva sõnul seisab Reformierakond eelarveläbirääkimistel selle eest, et võtmevaldkondades nagu siseturvalisus ja haridus tuleks kevadiste plaanidega võrreldes suurem palgatõus, et näiteks õpetajate või päästjate palgad keskmisest palgast liiga kaugele maha ei jääks.

“Tähtis on, et meie kaitsekulud arvestaksid jätkuvalt keerulise julgeolekuolukorraga. Järgmise aasta eelarves kasvavad kaitsekulud rekordilise tasemeni ja jäävad terve RESi perioodi üle 2% SKTst,” märkis Võrklaev. Tema sõnul tuleb eelarveläbirääkimistel tagada, et teadus-arendustegevusele eraldataks jätkuvalt 1% SKTst.

Võrklaev lisas, et fraktsiooni liikmed toetasid ka raha eraldamist novembris valmiva eestikeelse hariduse tegevuskavale, et vajalike tegevustega saaks kiiresti alustada.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt