Reformierakonna eurovalimiste esinumber on Andrus Ansip

Uudis
|
Andrus Ansip
|
06.04.2014

Pühapäeval Tallinnas Estonia kontserdisaalis kogunenud Reformierakonna Üldkogu kinnitas erakonna eurovalimiste kandidaatide nimekirja, mida juhib endine peaminister Andrus Ansip.

„Eestile on olnud ja on ka tulevikus Euroopa Liidu liikmelisus oluline. Kui Eesti inimesed hääletasid Euroopa Liiduga liitumise poolt, mõtlesid nad eelkõige julgeolekule. On selge, et Euroopa Liidus on Eesti hästi kaitstud,“ ütles Reformierakonna esinumber europarlamendi valimistel Andrus Ansip.

Ansipi sõnul on Eesti inimeste jaoks Euroopa ka oluline majandusprojekt. „70% Eesti ekspordist läkitatakse teistesse Euroopa riikidesse. Võimalus kaubelda 500 miljoni inimesega turul piiranguteta on kasvatanud Eesti majandust ja aidanud siia luua töökohti. Kindlasti annab kauplemist Euroopa Liidus muuta veelgi barjäärivabamaks,“ sõnas Ansip.

„Ma tahan et Euroopa Liit oleks tugev. See on kõigi eurooplaste huvides ja Eesti huvides. Kandideerin europarlamendi valimistel seistes samade väärtuste eest, mida olen kaitsnud viimased üheksa aastat ka valitsusjuhina,“ lausus Ansip.

„Praegune europarlamendi koosseis on seisukohal, et tulevasele volinikule tuleks parlamendi mandaat kasuks. Ütlen veelkord selgelt – ma tahan saada europarlamendi mandaati, et kandideerida Eesti esindajana Euroopa komisjoni liikmeks. Ma luban, et teen kõik selleks, et Reformierakonna jaoks oleks europarlamendi valimised edukad,“ kinnitas Ansip.

Reformierakonna 12 kandidaati Euroopa Parlamendi valimistel 2014 on: Andrus Ansip, Kaja Kallas, Urmas Paet, Igor Gräzin, Jürgen Ligi, Laine Randjärv, Vilja Savisaar-Toomast, Rait Maruste, Urve Tiidus, Aivar Sõerd, Margus Hanson ja Arto Aas.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt