Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri pöördumine 14. oktoobril

Arvamus
|
12.10.2017

Anname tuld, anname raha, anname tasuta, anname korvpallikorvi võrgu…. lubame viia. Lubame tuua. Lubame lõpetada… Meie seisame väga selgelt, meie tõhustame, meie teeme kindlasti ära… Teie olete süüdi. Ei, teie olete süüdi.

Ma täiesti mõistan, et te olete meist väsinud. Kollastest ja rohelistest. Punastest ja sinistest. Viimased poolteist kuud on olnud kurnav meile kõigile. Eriti viimased kaks nädalat, kui verbaalseid padruneid enam üldse tagasi ei hoitud. Ja tõsi, sageli lükkasid emotsioonid sihiku ikka väga paigast.

Kes on kõige õigem eestlane? Mis keelt ta räägib? Mis värvi ta on? Kas keegi peale eestlase üldse tohib Eestimaal elada?

Tunnistan, piinlik on. Ka meil on olnud hetki, mil lained on löönud üle pea ja oleme öelnud asju, mida poleks pidanud ütlema. Poliitiline kultuur Eestis peab oluliselt muutuma. Väärikaks ja lugupidavaks ning see muutus peab algama meist endist, Reformierakonnast.

Head eestimaalased. Eestimeelsus ei vali sugu, rahvust ega nahavärvi. Eestimaa saab olla koduks kõigile, kes austavad Eesti Vabariigi põhiseadust ja meie kultuuriruumi. Sellepärast olemegi andnud kohalikel valimistel valimisõiguse ka siin püsivalt viibivatele välismaalastele.

Ma tänan kõiki, kes te usaldasite Eesti tugevat e-riiki ja andsite oma hääle elektrooniliselt. Teie, kes te lähete valima homme – palun valige oma südame järgi. Nii olete te ausad eelkõige iseenda vastu.

Kui keegi aga ikka veel mõtleb, kas peab üldse valima minema, siis, head kõhklejad, peab! Homme peab kindlasti valima minema.

Valimistel ei anna te kandidaadile pelgalt oma häält. Te annate talle neljaks aastaks õiguse otsustada omaenda kodukoha tuleviku üle. Valige inimene, kes parimal viisil esindab just teie huve. Kelle moraalne kompass on paigas. Valige inimene, kes ei aja segamini enda ja maksumaksja rahakotti ning kes läheb volikokku teenima teid, mitte raha.

Minu ema ja isa on juba pensionieas. Nagu ka nende eakaaslased, on nad rohkem näinud nõukogude aega kui vaba Eestit. Kuid trotsides võõrast võimu ja raskeid aegu, on nad kasvatanud meid, tänaseid otsustajaid, eestimeelseteks ja -keelseteks. Armsad vanemad, sügav kummardus teile. Nüüd on meie põlvkonna aeg võtta vastutus. Teist hoolida ja teid hoida. Võtkem aega ja kuulakem oma vanemaid ja vanavanemaid, sest keegi ei tea neist paremini, kui habras on vabadus. Ja milline privileeg on oma vaba tahte järgi valida. 

Ma olen õnnelik. Mul on kodus kasvamas poeg ja tütar. Ma tahan, et neil oleks Eestis hea elada. Et neil oleks alati võimalik rääkida kodus oma emakeeles. Et nad saaksid hea hariduse ja maailmas vabalt ringi rännata. Samal ajal teades, et nad on alati koju tagasi oodatud.

Head inimesed. Mõelge homme oma kodukohale ja Eestile. Sest sina ja mina olemegi Eesti. Meie valikutest sõltub, kuidas Eestil homme läheb.

Mine kindlasti valima. Tee õige valik. Vali Tugev Eesti. Vali Reformierakond.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt