Reformierakonna blogi: SISSETULEKUTE JA JÕUKUSE KASVATAMISE STRATEEGIA – KASV KÕIGILE

Arvamus
|
18.11.2014

Printimiseks lae PDF versioon http://www.reform.ee/sites/default/files/REFORMIERAKOND_MAJANDUSPROGRAMM_AVALIKUKS_ARUTELUKS.pdf

Eesti rahva ja iga ühiskonnaliikme heaolu ja elukvaliteedi tõstmiseks ja seeläbi meie pikaajalise julgeoleku kindlustamiseks kutsub Reformierakond ellu:

SISSETULEKUTE JA JÕUKUSE KASVATAMISE STRATEEGIA – KASV KÕIGILE

Eesti rahva vabaduse ja julgeoleku kindlaim tagatis on lai ja jõukas keskklass ning ühiskonnakorraldus, mis väärtustab igaühe panust, austab ja kaitseb eraomandit ja samas hoolib igaühe käekäigust

Eesti riigi peamine majanduspoliitiline ülesanne on tagada iga Eesti elaniku väärikas majanduslik toimetulek ning võimalused rakendada oma loovust ja töökust iseenda, oma pere ja kogu ühiskonna heaolu parandamiseks.

Heaolu ja sissetulekute suurenemise tagab üksnes majanduskasv. Riik saab laia ja jõuka keskklassi ning igaüht väärtustava ühiskonna poole liikumist kiirendada majanduskasvu toetava keskkonna pakkumisega. Selle keskkonna nurgakivideks on avatud majandus, mis seisneb tööjõu, kaupade, teenuste ja kapitali vabas liikumises; aus vaba konkurents nii siseriigiliselt kui rahvusvaheliselt; majanduskasvu soosiv maksupoliitika ning tasakaalus, tulevaste põlvede seisukohalt vastutustundlik eelarve nii riigi- kui kohaliku omavalitsuse tasandil.

Eesti majandus vajab praegu kiiret siiret odava tööjõu eeliselt oluliselt suurema lisandväärtuse tekitamisele.Me peame suutma toota rohkem uusi ja väärtuslikke kaupu ning teenuseid uut moodi. Riigi põhiline roll majanduse ümberstruktureerimisel on luua selleks eraettevõtlusele tingimused hästi koolitatud tööjõu ja parema ärikeskkonna näol. Selleks siirdeks on oluline nii praegust majanduskeskkonda uuendada kui ka tema tugevusi säilitada.

Meie eesmärgiks on arendada Eestit riigiks, mida tuntakse siin tehtava töö kõrge kvaliteedi, mitmekesise ja hästihoitud loodusrikkuse, leidliku ühiskonnakorralduse, hea äritegemise keskkonna, maailmakultuuri rikastava loomingu ja sõbraliku rahva poolest.

Reformierakonna nägemuses on Eesti rahva sissetulekute ja üldise jõukuse kasvatamise strateegia peaeesmärkideks:

1. Eestile maailmamajanduses soodsama koha võitmine, maailmaturule kallimate kaupade ja teenuste pakkumine;

2. Eesti inimeste teadmiste, oskuste ja ettevõtlikkuse suurendamine;

3. rohkema kapitali kaasamine töötaja kohta;

4. nutikas spetsialiseerumine ja riskide hajutamine;

5. kogu ühiskonna kaasamine majanduskasvu hüvede loomisse ja jagamisse.

SISSETULEKUTE JA JÕUKUSE KASVATAMISE STRATEEGIA – KASV KÕIGILE was originally published in Reformierakonna programmi arutelu: Sissetulekute ja jõukuse kasvatamise strateegia. on Medium, where people are continuing the conversation by highlighting and responding to this story.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt