Reformierakonna blogi: Ebaõiglane pensionite kallale minek tuleb kiiresti lõpetada

Arvamus
|
24.01.2019

Urmas Paet, Euroopa Parlamendi saadik

Üks suurim ebaõiglus, mida valitsus on viimasel ajal korda saatnud, on töötavate pensionäride pensioni arvamine maksustatava tulu hulka ning reaalselt pensionidest osa ära võtmine. See ebaõiglus tuleb kiiresti lõpetada ning jätta inimeste pensionid puutumata.

See on ikka väga karm, mida praegune valitsus omaenda riigi eakate inimeste suhtes on teinud. End aidata püüdev ja tööl käiv eakate paar kaotab praeguse valitsuse tegevuse tõttu kuni 2100 eurot aastas. See on väga valus löök.

On piinlik, et aastal 2018 oli see võimalik ja et see jätkub siiani, arvestades, kuidas kõigile on selge, et pensionid on väikesed ja eakate inimeste elatustase sunnib paljusid jätkuvalt ka palgatööd tegema. Kümned tuhanded eakad, kes on käinud aastakümneid tööl, kuid pole omanud võimalust pensioni koguda, saavad nüüd Keskerakonna, sotsiaaldemokraatide ja IRLi valitsuse poolt karistada selle eest, et nad soovivad ise ennast aidata ja oma väikesele pensionile lisa teenida. See on ebaõiglane ja solvav.

Tulumaksu võib võtta töötasu eest, kuid niigi väikesed pensionid tuleb puutumata jätta. Pensionide vähendamine on lugupidamatu kõigi nende suhtes, kes on aastakümneid panustanud ja teinud tööd, kuid mitte oma süü tõttu pole saanud panustada pensionifondidesse.

On kurb, et Eesti riigi praegune valitsus suhtub nii oma inimestesse ega kavatsegi tehtud viga ja alandust heastada.

Pensionid tuleb taastada ning teha kõik, et neid suurendada ja mitte vähendada ning ajada sinna juurde piinlikku juttu.

Lisan lõpetuseks pensionär Ülle Viinapuu kirjutise Facebookis pensioneid maksustanud otsuse jõustumise järel: “Ma pole siiani sõna võtnud maksumuudatuste teemal, aga kui täna laekus minu selle aasta esimene pension, mis oli eelmise kuu omast 33 eurot ja 36 senti väiksem, siis tundsin küll, et miskit on pildil valesti. Olen alates keskkooli lõpust ka kõrgkooli kõrvalt töötanud, üles kasvatanud kolm tublit last. Leian endas praegugi jõudu ning tahtmist ühiskonda panustada, aga kahjuks uus maksusüsteem karistab mind aastas pensionilt ära võetud 400 euroga.”

Nii tunnevad kahjuks kümned tuhanded Eesti eakad, sest pensionide kallale minek on täiesti vastuvõetamatu ja tekitab pettumust ning lõhub meie ühiskonda.

Ka statistika kinnitab, et eriti kõvasti said praeguse valitsuse uue maksusüsteemiga pihta töötavad pensionärid. Sotsiaalkindlustusameti andmete kohaselt vähenes töötavatele pensionäridele väljamakstud pension võrreldes maksumuudatuse-eelse ajaga lausa 57 protsendil töötavatest pensionäridest. See on väga ebaõiglane. Loodetavasti lõpetab järgmine valitsus selle ülekohtu kiiremas korras.

Jälgi autori tegemisi onlinemeedias:

Ebaõiglane pensionite kallale minek tuleb kiiresti lõpetada was originally published in Arvamuslood on Medium, where people are continuing the conversation by highlighting and responding to this story.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt