Reformierakond avalikustas valimisringkondade esinumbrid

Uudis
|
25.11.2022

Reformierakond avalikustas täna tuleva aasta märtsis toimuvate Riigikogu valimiste esikandidaadid kõigis kaheteistkümnes valimisringkonnas.

„Reformierakonnal on eesootavateks Riigikogu valimisteks kõige tugevam meeskond, kel on pikaajaline riigijuhtimise kogemus, kuid ühtlasi ka oskus näidata kriitilistel aegadel otsustavust. Ajal, mil meil on mitu kriisi korraga, vajavad inimesed enim kindlustunnet, et Eesti oleks hoitud ja kaitstud ning püsiks kindlates kätes,“ ütles Reformierakonna juht, peaminister Kaja Kallas.

Peaminister ja erakonna juht Kaja Kallas on esikandidaat Harju- ja Raplamaal, kaitseminister Hanno Pevkur Lääne-Virumaal, maaeluminister Urmas Kruuse Tartu- ja Jõgevamaal ning Tartu linnas on esinumbriks linnapea Urmas Klaas.

Tallinnas Mustamäel ja Nõmmel on esikandidaadiks Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet, riigikogu majanduskomisjoni esimees Kristen Michal Haaberstis, Põhja-Tallinnas ja Kristiines ning Reformierakonna auesimees Siim Kallas kandideerib esinumbrina Kesklinnas, Lasnamäel ja Pirital.

Endine kaitseminister Kalle Laanet on esinumber Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal, mitmekordne minister Jürgen Ligi Järva- ja Viljandimaal. Pärnumaa esinumbriks on riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Toomas Kivimägi ning Võru-, Valga- ja Põlvamaal kandideerib esinumbrina endine haridusminister Liina Kersna. Uue tulijana on Ida-Virumaa esinumbriks kindralmajor reservis Meelis Kiili.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt