Reformierakonna algatatud kuritegelike kahjude sissenõudmise eelnõu sai õiguskomisjoni heakskiidu

Kategoriseerimata
|
12.02.2018

Riigikogu õiguskomisjon toetas täna Eesti Reformierakonna fraktsiooni algatatud kriminaalmenetluse seadustiku muutmise seaduse eelnõu. Muudatusettepaneku kohaselt antakse riigile õigus nõuda kurjategijalt sisse kuriteoga omavalitsusele tekitatud kahjud juhul kui kohalik omavalitsus pole esitanud kahju korvamiseks nõudeavaldust.

 

„Kehtiva õiguse kohaselt on võimalik, et omavalitsused ei esita kriminaalmenetluses kahjunõuet, kuigi omavalitsusele on kas korruptsiooni või ka näiteks vargusega tekitatud otsene kahju. See on aga lubamatu, et omavalitsus või ka riigiasutus jätab avaliku kahjunõude esitamata öeldes näiteks, et nemad pole kahju kannatanud, kuigi kriminaalmenetluses on see tuvastatud,“ ütles Reformierakonna esimees Hanno Pevkur muudatusettepanekut kommenteerides.

 

“Näitena võib tuua olukorra, kus korruptiivse teo tagajärjel on omavalitsusel jäänud tulu saamata ja uurimise käigus saab see kinnituse. Kehtiv seadus näeb ette, et sellisel juhul peab kahjunõude esitama kahju kannatanud omavalitsus. Kui omavalitsus ei tee midagi selleks, et see kahju välja nõuda, jääbki praegu kahju korvamata. See on aga lubamatu, mistõttu tegime ettepaneku, et sellisel juhul saaks kahjunõude esitada riik läbi prokuratuuri,” täiendas Pevkur.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt