Reformierakondlased tegid Tallinnas ettepaneku lasteaia kohatasu kaotamise pikendamiseks

Uudis
|
28.04.2021

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal ja aseesimees Õnne Pillak tegid Tallinna linnavalitsusele ettepaneku pikendada pealinnas aega, mil lasteaia kohatasu küsimine on peatatud. Nimelt näeb linnavalitsuse praegune plaan ette kohatasu taastamist alates 30. aprillist.

“Lasteaia kohatasu kaotamine on olnud vajalik konsensuslik otsus, mis aitab lastega peresid. Eriti kriisiajal. Isegi kui nakatumisnumbrid on languses, siis kriis ei ole läbi ja kohatasu ei peaks taastama,” ütleb Õnne Pillak.

Kristen Michal sõnab, et viirusekriisi ajal aitab kohatasu küsimuse kaotamine tõkestada viiruse levikut tugevalt pihta saanud Tallinnas, andes vanematele kergenduse, nagu neile, kes eesliinil olles pole saanud last koju jätta. “Põhimõttena ei peaks lasteaia kohatasu kaotamine olema ajutine kriisimeede, alusharidus peab olema ilma kohatasuta ja selle eest seisame. Fakt, et Tallinnas on lasteaia kohatasu viimase kuue aastaga kerkinud 72% ehk 12% aastas, peaks empaatiavõimelise juhi kulmu kortsutama panema. Lahendame alguses kriisi ja sealt läheme sammhaaval edasi” sõnab Michal.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt