Reformierakondlased nõuavad Martin Helmet komisjoni ette Rail Balticu teemal aru andma

Uudis
|
|
04.05.2020

Reformierakonna fraktsiooni asejuhi Keit Pentus-Rosimannuse sõnul tuleb rahandusminister Martin Helmel tulla Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni ette aru andma Eesti seisukohtadele vastutöötamise ja Euroopaga ühenduste rajamise takistamise teemal.

“Rahandusminister lobises eelmisel nädalal välja topeltmängu, mida praegune valitsus Euroopa Liidus harrastab, küsides ühe suupoolega toetust ja praalides teise suupoolega, kuidas tehakse kõik, et Eesti jaoks olulise ühenduse loomist takistada,” selgitas Pentus-Rosimannus. “See kahjustab nii riigi tõsiseltvõetavust meie partnerite silmis kui kahandab ka võimalust Euroopa Liidu eelarve läbirääkimistel paremat tulemust saada.”

Pentus-Rosimannus lisas, et Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed soovivad kutsuda rahandusminister Martin Helme Euroopa Liidu asjade komisjoni esimesel võimalusel, et teema selgeks rääkida.

Euroopa Liidu asjade komisjoni juhib Anneli Ott. Tegu on parlamendi kõige suurema komisjoniga, kuhu kuuluvad esindajad kõikidest fraktsioonidest ning parlamendi komisjonidest.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt