Reformierakondlased avaldasid totalitaarsete režiimide ohvrite mälestusüritusel toetust Valgevene rahvale

Uudis
|
Signe Riisalo
|
23.08.2020

Täna kommunismiohvrite memoriaalis toimunud totalitaarsete režiimide ohvrite mälestustseremoonial riietasid Reformierakonna riigikogu fraktsiooni naissaadikud end Valgevene rahvaga solidaarsuse märgiks valgesse. 

Reformierakonna fraktsiooni liikme Signe Riisalo sõnul soovivad nad valgesse riietumisega avaldada solidaarsust Valgevene naistele ja toetada Valgevene demokraatiat. Samuti viidata, et totalitaarne režiim rikub inimõigusi ja vabadusi ka täna.

“Minu õetütrega õpib Hollandis koos 23-aastane Valgevene neiu Sasha. Ta rõõmustas väga, kui presidendi Roosiaia vastuvõtule kutsuti tema Eestis õppiv kaasmaalane ja kinnitas, et Eesti vabaduse lugu inspireerib Valgevene noori. Tema Valgevene eakaaslased on viimased nädalad seisnud rahumeelsetel demonstratsioonidel inimõiguste ja -vabaduste eest Minski tänavatel. Osad neist on tänaseks politseivägivalla tõttu haiglaravil,” ütles Riisalo.

“Täna totalitaarsete režiimide ohvrite rahvusvahelisel mälestuspäeval kõlanud kõned väljendasid kurbust meie inimeste kannatuste tõttu, aga ka toetust ja kaastunnet Valgevene rahvale. Vähim, mida saime Reformierakonna naistega, emade, tütarde ja abikaasadena teha, oli valgesse riietudes toetada Valgevene emade, tütarde ja abikaasade ning kogu rahva püüdlust olla demokraatlik riik, kus inimõigused ning -vabadused on väärtused,” sõnas Riisalo.

Lisaks Signe Riisalole riietasid tänasel mälestusüritusel end valgesse Reformierakonna fraktsiooni juht Kaja Kallas ning liikmed Heidy Purga ja Liina Kersna. Manusesse on lisatud pilt mälestusürituselt.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt