Reformierakond viib oma valijaid Brüsselisse

Uudis
|
21.04.2009

Reformierakond alustas esmaspäeval europarlamendi valimiste internetikampaaniat, mille eesmärgiks on propageerida ja õpetada ID-kaardi kasutamist ning tutvustada ja lähendada Eesti kodanikele Euroopa Parlamendi tööd. Kõigi nende vahel, kes osalevad kampaanialehel http://euroopasse.reform.ee õppe e-hääletusel, loosib Reformierakond välja tasuta reisid Brüsselisse, et tutvuda Euroopa Parlamendiga.

„On väga oluline, et iga Eesti kodanik mõistaks, kuidas ja miks tema elu puudutavaid otsuseid vastu võetakse. Seega peame vajalikuks tutvustada ja lähendada Eesti kodanikele Euroopa Parlamendi tööd,” ütles Reformierakonna peasekretär Kristen Michal.

„E-hääletuse õppekeskkonna oleme loonud, soovides omalt poolt kaasa aidata, et võimalikult palju eestlasi omandaks oskused ID-kaardiga e-riigis edukalt toimetamiseks. Samuti oleme mures madala valimisaktiivsuse pärast ning usume, et tänu e-hääletusele mugavusele osalevad valimistel ka kõik need, kes muidu mingil põhjusel valimiskasti juurde minekuks aega või tahtmist ei leiaks,” lisas Michal.

Reformierakond on välja lubanud, et iga saadava europarlamendi mandaadiga viiakse Brüsselisse 150 erakonna netikampaanias osalenud. Reisid toimuvad Euroopa Parlamendis külastusprogrammi raames, mille kohaselt iga europarlamendi saadik saab igal aastal tuua 100 külalist Brüsselisse europarlamendiga tutvuma.

Reformierakonna kampaania e-hääletuse õppekeskkond ei jäljenda Eesti Vabariigis kehtiva e-hääletuse keskkonna välimust ega sisu. Reformierakond sulgeb e-hääletuse õppekeskkonna s 27. mail ehk enne Euroopa Parlamendi valimiste e-hääletuse algust.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt