Reformierakond: Venemaa ja Valgevene diplomaadid ei pea saama Tallinna ühistranspordis tasuta sõita

Uudis
|
21.06.2023

Eelmisel istungil arutas Tallinna linnavolikogu linnavalitsuse ettepanekut kehtestada diplomaatidele pealinna ühistranspordis tasuta sõidu õigus. Arutelu käigus selgus, et linnavalitsus soovib laiendada vastavat õigust ka Venemaa ja Valgevene diplomaatidele. 

„Kui juhtisime linnavalitsuse tähelepanu sellele, et Venemaa ja Valgevene diplomaatidele Eesti Vabariigi pealinna ühistranspordis tasuta sõidu õiguse andmine on moraalselt vale ja tegime ühiselt Isamaa ja Eesti 200ga ettepaneku neile seda õigust mitte laiendada, ei pidanud linnavalitsus ega volikogu keskerakondlased seda vajalikuks,“ ütles Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Kaupo Nõlvak.  

“Vastupidi, abilinnapea Vladimir Svet pidas seda lausa positiivseks, kui Eesti suhtes agressiivsed ja Ukrainas sõjakuritegusid toime panevate riikide diplomaadid meie maksumaksja kulul pealinna ühistranspordis sõidavad,“ lisas ta.

„Kuna Tallinna linnavalitsus väitis, et diplomaatidele tasuta sõidu õiguse andmist puudutava korra töötasid nad välja koostöös Välisministeeriumiga, siis pöördusime nii linnavalitsuse kui Välisministeeriumi poole järelpärimisega sooviga saada teada, milliseid soovitusi Välisministeerium linnavalitsusele täpsemalt andis ja kas need välistavad tasuta sõidu õiguse mitteandmise Venemaa ja Valgevene diplomaatidele. Paistab, et Tallinna linnavalitsus soovib praegu lihtsalt Välisministeeriumi selja taha pugeda,“ märkis Nõlvak. 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt