Reformierakond umbusaldab Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni

Uudis
|
25.09.2009

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon alustab allkirjade kogumist Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni umbusaldamiseks, kuna abilinnapea ei ole võimeline tagama pealinna lasteaedade normaalset toimimist ega suuda anda konkreetseid vastuseid järgmise aasta eelarve osas. Umbusaldus kavatsetakse üle anda 1. oktoobri volikogu istungil.

„Tegime septembri alguses volikogus ettepaneku, et linnavalitsus annaks Tallinna lasteaedadele tagasi neilt juulikuu käskkirjaga ära võetud raha,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. „Abilinnapeal on olnud üle kolme nädala aega probleemi lahendamiseks, kahjuks pole aga abilinnapea poolt tulnud ühtegi signaali, mismoodi kavatsetakse seda teha.”

„Kolmapäeval toimunud volikogu hariduskomisjoni koosolekult lükati Reformierakonna fraktsiooni poolt esitatud eelnõu üle otsustamine keskerakondlaste häältega edasi, mis sisuliselt tähendab seda, et teemaga ei soovita tegeleda,” lisas Holsmer. „Tänu sellele on ohus lasteaedade toimimine Tallinnas järgmisel aastal. Meie hinnagul ei saa Jäppinen oma ametis jätkata.”

Reformierakonna fraktsioon kutsub ülesse kõiki teisi volikogus esindatud erakondi umbusaldusavaldusega liituma.

„Mis puudutab eelarvet tervikuna, siis lasteaedade hiigelkärpe kõrval on ebaõiglane kulutada järgmisel aastal 100 miljonit krooni uute korterite ehitamisele, 50 miljonit krooni linnavalitsuse propagandaaparaadile ja 30 miljonit krooni Tallinna TV käivitamisele,” lausus Holsmer.

2009. aasta linnaeelarves on alushariduse rahastamiseks ette nähtud 710 miljonit krooni, linnavalitsus plaanib seda summat järgmisel aastal vähendada 25% võrra, 560 miljoni kroonini. Vastavasisulise käskkirja saatis Tallinna Haridusamet kõigile lasteaedadele 14. juulil. Selle tulemusel on lasteaiad sunnitud koondama õpetajaid, kokkasid ja koristajaid.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt