Reformierakond: ulatuslik distantsõpe peaks toimuma ainult teadusnõukoja soovitusel

Uudis
|
Signe Riisalo
|
14.09.2020

Reformierakonna Riigikogu fraktsioon andis parlamendi menetlusse eelnõu, millega pannakse haridus- ja teadusministeeriumile kohustus töötada välja ekspertide soovitustest lähtuv kava koolide töö korraldamiseks COVID-19 viiruse puhangu ajal.

“Olukord, kus mõni koolipidaja, näiteks Tallinna linn, kehtestab oma reeglid, tekitab nii õpilastes, õpetajates kui lapsevanemates hirmu ja ebakindlust. Meie eesmärk on, et ulatusliku distantsõppe väljakuulutamine lähtuks teadlaste ja ekspertide nõuannetest, mitte poliitikute soovidest,” ütles eelnõu üle andnud Riigikogu liige Signe Riisalo. Ta lisas, et enamik kohalikke omavalitsusi on hariduse juhtimisega väga hästi hakkama saanud.

Riisalo ütles, et piirangud ei tohi viiruse tõkestamiseks ebaproportsionaalselt ega eesmärgipäratult riivata lasteaia- ja koolilaste õigust kvaliteetsele haridusele, sotsiaalsete oskuste õppimisele ja soojale koolitoidule. “Tavapärasest õppetööst kõrvale kaldumise põhjused peavad olema üheselt arusaadavad õpetajatele, õpilastele, vanematele, koolijuhtidele ja lähtuma vaid varem kokku lepitud objektiivsetest näitajatest ning tegevuskavadest,” märkis Riisalo.

Riisalo sõnul on Reformierakonna fraktsioon mures õpilaste hariduse kvaliteedi, õpitulemuste langemise ja vanemate suure koormuse pärast laste õpetamisel kodus.

“Ulatuslik distantsõppe kasutamine on lubatav vaid Vabariigi Valitsust nõustava Teadusnõukoja soovitusel või muule teaduslikule põhjendusele tuginedes ja Terviseameti heakskiidul.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt