Reformierakond: ühe pere lapsed ühte lasteaeda

Uudis
|
26.03.2010

Reformierakond tegi Tallinna linnavalitsusele ettepaneku muuta lasteaedade komplekteerimise korda nii, et ühe pere lapsed saaksid käia ühes lasteaias.

„Soovime, et igal Tallinnas elaval lapsevanemal, kes kasvatab mitut eelkooliealist last, oleks võimalus viia kõik oma lapsed samasse lastesõime või lasteaeda,” sõnas linnavolikogu liige Katja Ljubobratets. „Täna on nii mõnigi neist sunnitud hommikuti ja õhtuti meeletult rabelema, et viia oma lapsi mitmesse, tihti erinevates linnaosades asuvatesse lasteaedadesse,” tõdes Ljubobratets.

„Kui lapsevanem avaldab soovi, et kõik tema vastavas eas lapsed käiksid samas lastesõimes või lasteaias, on linna ülesandeks seda talle ka võimaldada,” märkis Ljubobratets. „Seni on see olnud juhuse asi. Kehtiv kord kohustab lasteasutuste juhte lähtuma rühmade komplekteerimisel vaid ajast, millal lapsevanem vastava lasteaiakoha taotluse esitanud on ja millal laps seal käima hakkab,” selgitas Ljubobratets.

Ljubobratets avaldas lootust, et Tallinna linnavalitsusel leidub veel nii palju tõelist lapsesõbralikkust, et meie ettepanek arvesse võtta. „Siis saaks juba alates uuest õppeaastast mitmed pered kõiki oma lapsi ühte lasteaeda viia,” ütles Ljubobratets.

 

 

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt