Reformierakond: Tallinnas tuleb teha korda rohkem kui 0,5 protsenti teedest

Uudis
|
17.04.2013

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Kaupo Nõlvaku arvates tuleb Tallinna teede rahastamist suurendada, et saaks see aasta rohkem kui 5 kilomeetrit ehk 0,5 protsenti kõigist pealinna teedest korda teha.

Nõlvaku sõnul on arusaadav, miks abilinnapea Klandorf kurdab, milliseid teelõike Tallinnas on plaanis remontida. „Ainult et see tööde loetelu on ju ammu teada ning kenasti ka juba eelmise aasta lõpus linnaeelarvesse kirjutatud. Mida ei ole kuhugi kirjutatud ja millest Klandorf ka ei räägi, on tänavuaastane Tallinna teede erakordselt hull olukord, mis nõuab kordi rohkem vahendeid, kui neid iga aasta aina kahaneva numbriga on teederemondiks kavandanud.“

“Tänane linnavalitsuse poolne löökaukude lappimine on kui haiguse sümptomite peitmine ilma reaalse ravita,” tähendas Nõlvak. “Selle asemel tuleb eesmärgiks võtta teekatte vahetus täies ulatuses,” lisas ta.

“Tänavune talv on laastanud teid ning viimaste aastate kokkuhoid teede arvelt näitab ilmekalt, et aeg on muutusteks,” ütles Nõlvak. “Keskerakondliku linnavalitsuse väide, et raha jätkub vaid 5 kilomeetri rekonstrueerimiseks on häbiväärt. See on kõigest 0,5 protsenti kõigist Tallinna teedest. Linnaeelarve maht on viimastel aastatel tublisti kasvanud tänu suuremale tulumaksu laekumisele, lisaks on tänavu veel linnakodanike hulk suurenenud, tuues sellega linnaeelarvesse lisaraha. Ka riigi toetus Tallinna teede remondiks on suurenenud 45%.”

Nõlvaku sõnul on eelarves vahendid olemas, et teid vajalikus mahus remontida. Reformierakonna fraktsioon tegi ettepaneku kahekordistada teederemondiks mõeldud vahendid 4 miljonilt 8 miljonini, et alustada kuumaastiku teedeks tagasi muutmist. Kahjuks ei toetanud tänane linnavalitsus antud ettepanekut.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt