Reformierakond: Tallinna teed ei ole kunagi olnud nii jubedas seisus

Uudis
|
22.03.2012

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Õnne Pillaku sõnul peaks linn investeerima rohkem teede remonti ning teeb ettepaneku teederemondi vahendeid suurendada 600 000 euro võrra.

„Kui vaadata käesoleva aasta eelarvet ja lume alt väljasulanud auklikke sõidu- ja kõnniteid, siis võib ennustada, et sel aastal saavad korda vaid üksikud teelõigud. Mistõttu teeme Reformierakonna fraktsiooni poolt täna volikogus ettepaneku suurendada Tallinna teederemondi vahendeid 600 000 euro võrra,“ rääkis Pillak.

„Suuremad ja väiksemad teeaugud on Tallinnas saanud kui iga-aastasteks kevadekuulutajateks, mis tekitavad liiklejatele palju kahju,“ märkis Pillak, lisades, et üks mure süvendaja on teederemondi alarahastamine.

Pillaku sõnul on nelja aastaga umbes 35-protsendine teederemondi raha vähendamine jätnud linnapilti oma jälje. „Kui 2009. aastal oli teerajatiste korrashoiuks ette nähtud 5 831 522 eurot, siis käesoleva aasta eelarves on see summa 3 785 000 eurot. Tänane pealinna teedepilt näitab selle koonerdamise tulemust üsna ilmekalt,“ ütles Pillak.

Reformierakonna fraktsiooni juhi sõnul on aeg, et linnavalitsus hakkaks senisest enam keskenduma oma tegematajätmistele, mille hulka kuuluvad nii teede remont kui koristamine. „Selle asemel, et rahvaküsitluse nime all maksta Tallinna eelarvest kinni Keskerakonna võlgasid, oleks võinud selle raha suunata teede remonti. Täna algatatava eelarve muudatuse toetamisega on linnavalitsusel võimalus näidata, et neile on oluline ka Tallinna linna, mitte vaid oma erakonna käekäik,“ lausus Pillak.

Reformierakonna fraktsiooni poolt täna Tallinna linnavolikogule üleantav eelnõu näeb ette Tallinna linnavalitsuse reservfondist 600 000 euro eraldamist teerajatiste korrashoiuks.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt