Reformierakond: Tallinna selle aasta prioriteet on töötusega võitlemine

Uudis
|
26.01.2010

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul on Tallinna selle aasta prioriteetideks tööpuudusega võitlemine, kultuuripealinna ürituste ettevalmistamine, linnaeelarve kulude kontrolli alla saamine ja eurorahade edukas kasutamine. Samuti peab Holsmer oluliseks, et linnavõim lõpetaks mängimise lasteaedade rahadega.

Holsmer saatis Reformierakonna fraktsiooni nimel linnapea Edgar Savisaarele kirja, milles nimetas viis kriitilise tähtsusega teemat, millega linnavõim peaks sel aastal tõsiselt tegelema.

“Esmase prioriteedina peaks linnavõim välja töötama Tallinnasse investeeringuid juurde meelitava ja uusi, reaalseid töökohti loova plaani. Seni on linnavalitsus keskendunud vaid ajutiste töökohtade reklaamimisele ja plakatite trükkimisele,” ütles Holsmer. Ta märkis, et valitsus suunab töötusega võitlemiseks sel aastal 3,8 miljardit krooni.

Holsmer kinnitas, et Reformierakonna fraktsioon toetab Mikko Fritze jätkamist Kultuuripealinna sihtasutuse juhina. Holsmeri hinnangul distantseeriksid Fritze väljavahetamisel paljud inimesed end Kultuuripealinna üritustest.

„Tallinnal ei ole vaja K-kultuuripealinna. Pean äärmiselt kahetsusväärseks sihtasutuse nõukogu lauspolitiseerimist ning Keskerakonna liikmetega täitmist,” lausus Holsmer.

„Sihtasutuse Tallinn 2011 nõukogu esimehena peaksite kiiremas korras lahendama Kultuuripealinna ümber tekkinud segaduse. Kultuuripealinna ürituste kava on vaja paika panna, sest selle alusel saavad toimuma läbi aegade suurimad kultuurisündmused Tallinnas,” kirjutas Holsmer Savisaarele saadetud kirjas.

Holsmeri sõnul on väga oluline, et linn oma kulud kontrolli alla saaks. „2009. aasta Tallinna eelarve oli rahandusministeeriumi esialgsetel andmetel 822 miljoni kroonises defitsiidis. Veel eelmise aasta teises pooles oli defitsiidiks prognoositud märksa vähem, 627 miljonit krooni. See näitab, et linna elab kõvasti üle oma jõu ja suure miinuse maksavad hiljem kinni linnaelanikud,” toonitas Holsmer.

Holsmer lisas, et linnavõim peab lõpetama inetu mängimise lasteaia rahadega. „Eelmisel nädalal selgus, et hoolimata korduvalt lubatust vähendab linnavalitsus ikkagi lasteaedade eelarveid. Mõistan, et eelarve vähenemise tingimustes peavad püksirihma koomale tõmbama kõik, kuid lasteaedade arvelt linnaeelarve puudujääki katta ei ole õige ega õiglane,” ütles Holsmer.

Viiendaks Tallinna prioriteediks peab Reformierakond eurorahade taotlemist ja kasutamist.. „Kõik linnaasutused peaksid maksimaalselt taotlema eurorahasid ning need 100% ära kasutama. Tallinnasse voolav euroraha annab tööd kohalikele ettevõtjatele ning loob uusi, reaalseid töökohti,” lausus Holsmer.

“Tallinna linnavolikogu suurima opositsioonijõu esindajana soovin linnavalitsusele meelekindlust võtta kuulda ka teiste volikogus esindatud erakondade arvamusi. Seetõttu kutsun Teid ülesse suhtuma tõsiselt eelpool mainitud ettepanekutesse. Reformierakond toetab täiel määral nimetatud ettepanekute ellurakendamist,” kirjutas Holsmer linnapeale saadetud kirjas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt