Reformierakond: Tallinna eelarve peab keskenduma perede ja eakate heaolule ning ettevõtluse ja linnaruumi arengule

Arvamus
|
21.12.2021

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmete hinnangul vajavad Tallinna järgmise aasta eelarves enne heakskiitmist vastust Tallinna Haigla valmimine, lasteaia kohatasu kaotamine ja eakatele lubatud pensionilisa tõus.

“Tallinna Haigla ehitamine maksab 520 miljonit eurot. Sellest 280 miljonit tuleb riigilt ja 100 miljonit linnalt. Puuduoleva 140 miljoni leidmise kohta pole aga endiselt selget plaani,” ütleb Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal.

Michal ja Reformierakonna fraktsioon on teinud eelarvesse ettepaneku kaotada lasteaia kohatasu ja tõsta eakate pensionilisa 200 eurole. Linnavalitsus sellega aga ei nõustunud rahanduskomisjonis, kaitstes senist kohatasu ning kinnitas, et pensionäridele lubatu saab pealinn täita ka vähemaga, piirates toetuse kasvu 150 euroga.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimees, linnastrateeg ja ettevõtja Pärtel-Peeter Pere tegi eelarvesse ettepanekud peatänava projekti elluviimisega alustamiseks ning südalinna turvaliste rattateede rajamiseks.

“Ootasin uuelt koalitsioonilt julgemaid samme linnaruumi inimnäolisemaks muutmisel. Seda enam, et Tallinna arengukavades ja strateegiates on need sammud kirjeldatud. Paraku on linnavalitsuse poolt volikokku saadetud eelarves linnaruumi osa väheambitsioonikas. Seetõttu tegin peatänava ja rattateede rajamist puudutavad ettepanekud ning loodan, et volikogu haarab linnaruumi parandamisel ohjad,” ütleb Pere.

Reformierakonna ettepanekutest sai toe lasteaedade õuevalgustuse täiendav projekteerimine. Teema eestvedaja Õnne Pillaku sõnul küll väiksemas mahus kui loodeti, aga oluline on, et linnavalitsus on teist aastat järjest lastevanemate muret kuulda võtnud ja rohkemate lasteaedade õuealad saavad kiiremini valgustatud. “Nii ei pea õpetajad ja lapsevanemad lapsi nagu jaaniussikesi pimedas taga otsima,” lisab ta.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Sander Andla sõnul vajavad ülevaatamist ka Tallinna eelarve kulud. “Praegusel kujul sisaldab Tallinna järgmise aasta eelarve miljonite eurode ulatuses ebavajalikke kulutusi. Meedia- ja bürokraatiakuludest linnale kahjulike PPP lepingute makseteni. Maksumaksja raha tuleb kasutada sihipäraselt ja otstarbekalt ning seetõttu tegime ettepaneku suunata need miljonid lasteaia kohatasu kaotamiseks, eakate pensionilisa tõstmiseks 200 eurole ja linnaruumi parandamiseks,” sõnab Andla.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt