Reformierakond: Tallinna eelarve on üsna reformierakondlik

Uudis
|
15.12.2005

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni juhi Keit Pentuse sõnul on kõige olulisemaks uueks algatuseks järgmisel aastal fraktsiooni ettepanekul eelarvesse lisatud lastehoiu toetust nendele peredele, kes lasteaia- või sõimekohtade nappuse tõttu last lasteaeda panna ei saa.

Lastehoiutoetuseks planeeritav summa – 5 miljonit krooni – vajab Reformierakonna hinnangul küll kindlasti korrigeerimist, sest isegi kui see toetus on planeeritud rakenduma alles järgmise aasta septembrikuus, jaguks sellisel juhul raha vaid umbes 600 lapsele. Lasteaia- või sõimekohtadest on täna ilma aga üle 5000 lapse.

“Muret teeb see, et loobutud on ka lubatud teede investeeringutest. Eelarves kirjas olev summa jääb oluliselt alla sellele, mida valimiste eel lubati,” sõnas Pentus.
 
Reformierakonna fraktsioon ei ole rahul linnaplaneerimise valdkonnaga, kuna praeguste kava kohaselt jäetakse pooleli hulk olulisi planeeringuid – kõrghoonete teemaplaneering, kesklinna ehitusreeglid, miljööväärtuslike piirkondade ehitusreeglid. “Need planeeringud on linnaruumi jaoks väga olulised ning nende kõrvaleheitmine ei ole Reformierakonna jaoks aktsepteeritav,” sõnas Pentus.
 
Pentuse sõnul sisaldab eelarve siiski ka mitmeid mõistlikke algatusi nagu turvalisuse projektid linnaosades, mis loodetavasti toovad tänavatele ka rohkem abipolitsei patrulle, oluliste magistraalide – Tartu maantee ehituse lõpetamine ja Merivälja tee remont.

Volikogu istungil avaldas Reformierakonna fraktsioon aga linnapea Jüri Ratasele tunnustust selle eest,  et lühikese ajaga on kokku pandud üsna korralik linnaeelarve eelnõu, mida pärast mõningate möödalaskmiste ja apsude likvideerimist võiks täiesti vabalt nimetada reformierakondlikuks eelarveks.
 
“Siiras tunnustus linnapeale selle eest, et järgmisel aastal on loobutud ühest kahtlase väärtusega keskerakondlikust lubadusest korraldada noortele inimestele korterite lausjagamist. Kindlasti oleks tegu väga magusa tükiga kinnisvara-arendajatele, aga õnneks on linnapea mõistnud, et linna seisukohast ei oleks tegu eriti ratsionaalseplaaniga,” ütles Pentus.

 Reformierakond teeb enne teist lugemist ettepaneku lisada eelarvesse detailne loetelu järgmisel aastal remonditavatest koolidest, lasteaedadest ja teedest. Keit Pentuse sõnul on loetelu objektidest lisatud küll  seletuskirja, kuid seletuskiri ei ole siduva dokumendi jõuga ja nii kaoks volikogu liikmetele igasugune kontroll selle üle, kuhu linnavalitsus lõpuks investeerib.
 
Reformierakonna fraktsiooni hinnangul vajab täpsustamist ka hariduse eelarve – kui palju tõuseb pearaha ning kui palju tõuseb 2006. aastal haridustöötajate palk.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus avaldas volikogus lootust, et need kitsaskohad ja möödalaskmised on võimalik enne eelarve vastuvõtmist kõrvaldada.
Reformierakonna pressiteenistus

Lisateave:
Keit Pentus
50 40 884

Teate edastas:
Triinu Rajasalu
50 46 090

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt