Reformierakond: Tallinna 2012. aasta eelarve seisab püsti riigi toel

Uudis
|
02.12.2011

Reformierakonna hinnagul on Tallinna 2012. aasta linnaeelarve Keskerakonna sotsiaaldemokraatliku priiskava poliitika tulemus, mida iseloomustavad suur laenukoormus ja valed prioriteedid.

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Ants Leemetsa sõnul Tallinna enda investeerimisvõime väike, investeeringud järgmise aasta eelarves tagavad riik ja välisabi Euroopa Liidust. „Linna omavahendid investeeringute kogumahust on kõigest 28,5%,“ märkis Leemets, lisades, et tervitatav on see, et võrreldes 2011. aastaga on linna investeerimistegevus on kasvanud 19,8% ja seda riigi abiga.

„Pealinna eelarvet iseloomustavad üldises plaanis valed prioriteedid. Tallinna tegevuskulud on liiga suured ja juba aastaid käib üle jõu elamine,“ ütles Leemets.
„Linna panus lasteaedade korrastamiseks on kõigest 1,8 miljonit eurot, samas kui eelmisel volikogu istungil lubas Keskerakond lasteaedadele eraldada vähemalt 7 miljonit eurot. Sealjuures jätkub Tallinna linnameedia finantseerimine kordades suuremates mahtudes,“ lausus Leemets.

Leemets tõi välja, et teedele ja tänavatele eraldatav summa väheneb järgmisel aastal 2,7 miljoni euro võrra. „Kui juba tänavu jäeti paljud kevadel ilmunud teeaugud üldse lappimata, mis siis veel järgmine aasta saab? Samuti jääb samaks linna tänavavalgustusse minev raha, nii et säästurežiimi all tuttavaks saanud kottpimedad tänavad teatud kellaaegadel ootavad meid ka järgmisel aastal,“ rääkis Leemets.

„Samuti on huvitav küsimus linna ombudsman, kes pidi linnavolikogu kantselei juures toimetama hakkama juba käesoleval aastal. 2011. aasta eelarves on ombudsmani büroole kulunud 25 479 eurot, sealhulgas 10 598 € töötasuks ning 2012. on plaanitud ombudsmani büroole juba 109 024 eurot. Keda aga senini pole, on ombudsman. Kuhu see raha siis kulunud on ja milleks nii suur summa järgmise aasta eelarves üldse ette on nähtud,“ küsis Leemets.

„Kindlasti ei ole me nõus sellega, et keskerakondlastele tehakse või sotsiaaldemokraatidele hoitakse töökohti erakondade vajadusest lähtuvalt, mitte linna huvisid silmas pidades,“ toonitas Leemets.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt