Reformierakond: Tallinn suurendab keskerakondlikku bürokraatiat

Uudis
|
02.04.2009

Reformierakonna hinnagul suurendab Tallinna linnavalitsus otsusega luua Ülemiste amet ja Kadrioru amet bürokraatiat ja linna tegevuskulusid.

„Selge on see, et linnaosade kaotamise eesmärk oli luua soodsam valimissituatsioon Keskerakonnale – tollase otsuse juures ei olnud sisulisi argumente ega arvutusi rahalisest kokkuhoiust,” ütles linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Remo Holsmer. „Kahe uue ameti loomisega hoopis suurendatakse linnaaparaadi kulutusi,” lisas Holsmer.

„Nagu ette võis arvata, nimetatakse senised linnaosavanemad ümber vastavate linnaosade ametite juhtideks ning Keskerakonna jutt linnaaparaadi apolitiseerimisest oli järjekordne häma. Lisaks luuakse juurde kaks parteilist ametikohta, millega suurendatakse keskerakondlikku Tallinna bürokraatiaaparaati, mida seda ei saa kuidagi heaks kiita,” taunis Holsmer.

“Vähendamaks linnaaparaadi kulutusi esitasime Tallinna volikogus seitse konkreetset ettepanekut, kuidas linnaeelarve kulutusi koomale tõmmata. Võimalike kokkuhoiukohtadena näeme linnavalitsuse ja teiste linna ametiasutuste palga- ja majandamiskulude vähendamist 10% võrra,” lausus Holsmer.

Reformierakonna hinnagul tuleks vähemoluliste investeeringute, nagu kainestusmaja ehitus ja monumentaalkunstiobjektide rajamine edasi lükata. Samuti ei pea Reformierakond põhjendatuks 13. palga maksmist linna ametiasutuste töötajatele ning soovib, et linn ei seaks ohtu Euroopa Liidu poolt Põhjaväila ehituseks eraldatud 500 miljoni krooni suuruse investeeringu tulekut Tallinnasse. Lisaks soovitab Reformierakond Savisaarel kümne linna poolt rahastatava ajalehe väljaandmise ning teleuudiste ostmise lõpetada.

Eelpool nimetatud seitsme ettepanekute realiseerimisel hoiaks linn 8 miljardi kroonise eelarve juures kokku 500 miljonit krooni.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt