Reformierakond: Tallinn laristab end pankrotti

Uudis
|
23.01.2008

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri hinnangul näitab linnaeelarve alalaekumine keskerakondliku linnavalitsuse laristavat juhtimisstiili.

„Eelarve puudujäägi põhjuseid tuleb otsida kuludest mitte tuludest. Kahjulikud korteritehingud, uus ülikallis elamuehitusprogramm ning hüppeliselt suurenevad kulud linna ajupesu osakonnas on vaid mõned „hooliva linnavalitsuse” näited,” märkis Holsmer ja lisas: „Keskerakondlik linnavalitsuse ei ole välja tulnud ühegi initsiatiiviga, kust kulusid võiks kokku hoida.”
 
Holsmeri hinnangul on suurimaks probleemiks aga see, et linnavalitsus läheb oma priiskamise ja hullamisega linnaelanike rahakoti kallale. „Kuidas muidu seletada hüppelist maamaksu ja parkimistasude tõusu, millest loodetakse saada eelarvesse täiendavalt üle 200 miljoni krooni,” lisas Holsmer.

Linna rasket finantsseisu iseloomustab lisaks eelnevate maksude tõstmisele ka see, et 2008. aasta eelarvega võtab linn 500 miljonit krooni laenu ja müüb 400 miljoni krooni eest linnavara. Kui need numbrid kokku lüüa, siis on linn alanud aastalt jooksvalt üle 1 miljardi krooniga miinuses. „Hoolivast ja majanduslikult mõtlevast linnavalitsusest pole siinkohal mõtet unistadagi,” märkis Holsmer.

Holsmer nimetas eelarvelaekumist kommenteerides positiivseks seda, et füüsiliste isikute tulumaksu laekus linnakassasse natuke rohkem kui oli planeeritud.
 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt