Reformierakond tahab Tallinna igale linnaosale miljoni suurust asumifondi

Uudis
|
27.08.2017
Laupäeval toimunud Reformierakonna Tallinna piirkonna üldkogul tutvustas erakonna linnaplaneerimise valdkonna abilinnapea kandidaat Yoko Alender kaasava eelarvega asumifondi asutamise ideed. 
 
„Asumifond asutamise plaan on lihtne. Igal aastal ja igas linnaosas saavad asumid miljoni euro ulatuses ise valida, mis vajab kohapeal tegemist. On see siis spordiväljak, park või rattatee koos parkimiskohtadega,” ütles Reformierakonna Tallinna abilinnapea kandidaat, arhitekt Yoko Alender. 
 
“Meie soov on Tallinnas rohkem otsustamist elanikele tagasi anda, liiga tihti näeb veidraid lahendusi, sest ametnik ei tunne kohalikku elu,“ lausus Alender.
 
Reformierakond plaanib Tallinnas rakendada Koostöö Hea Tava ehk põhimõtted Tallinna linnavolikogu ja linnavalitsuse ning Tallinnas tegutsevate vabaühenduste vaheliseks koostööks.
 
„Vabaühendused on linnaasutustele strateegilisteks partneriteks, pakkudes ideid probleemide lahendamisel. Linna ja vabaühenduste koostöös sünnivad kindlasti paremad lahendused kui kummalgi üksi pusides. Linn vajab arenemiseks loomingulist lähenemist,“ sõnas tele- ja raadioajakirjanik, DJ ning riigikogu liige Heidy Purga. 
 
Reformierakond soosib Tallinnas ka jagamismajanduse võimalusi teenuste kasutamisel ning tahab lõpetada piraattaksode tegevuse. 
2030. aastaks soovitakse Tallinn viia Euroopa elamisväärseimate linnade esiotsa. Suure visioonina kavandab Reformierakond Tallinna-Helsingi tunneli rajamist ning kaksikpealinna teket.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt