Reformierakond tahab luua stipendiumid Valgevene tudengite toetuseks

Uudis
|
|
18.09.2020
Reformierakond esitas Tallinna volikogus ettepaneku luua stipendium kümne Valgevenest pärit tudengi õppeks Tallinna Ülikoolis ning Tallinna Tehnikaülikoolis. 
 
Ettepaneku koostaja Keit Pentus-Rosimannus ütles, et Reformierakond peab oluliseks sõnaliste toetusavalduste kõrval pakkuda valgevenelastele reaalset tuge. “Viis stipendiumit Tallinna Ülikoolis ja viis stipendiumit Tehnikaülikoolis õppimiseks oleks reaalne tugi Valgevene ühiskonna ümberkujundamisele ja annaks selle riigi noortele vaate vabale maailmale,” sõnas Pentus-Rosimannus.
 
Reformierakonna ettepaneku kohaselt eraldatakse linnavalitsuse reservfondist 50 000 eurot kokku kümne tudengi õppe rahastamiseks. Linnavalitsuse reservfondi maht on käesoleval aastal 995 000 eurot.
 
Eelnõu seletuskirjas kirjutatakse, et Valgevene ühiskonna demokraatia poole liikumise protsess vajab lähematel aastatel demokraatliku riigi ülesehitust ja juhtimist tundvaid inimesi. Tallinnas on kaks ülikooli, mis sellealast haridust pakuvad. Stipendiumi toel õpinguid alustavate tudengite vastuvõtu otsustavad Tallinna Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt