Reformierakond tahab keelata NSVLiidu lipu lehvitamise avalikel üritustel

Uudis
|
11.05.2006

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon annab volikogule üle eelnõu, mille eesmärgiks on keelata endise NSV Liidu ja liiduvabariikide lippude ning vastava sümboolikaga plakatite demonstreerimine avalikel üritustel.

Samuti peab Reformierakonna ettepaneku kohaselt keelama fašistliku režiimi sümboolikaga lipud.

„9. mail pronkssõduri juures toimunu oli alandav. Vaadata, kuidas sini-must-valget lippu kisti ja rebiti kui sealsamas lehvivate punalippude all lauldi nõukogude armeelaule – sellega ei saa vaikselt leppida,” ütles Reformierakonna fraktsiooni juht Keit Pentus.

„NSV Liidu lipp on eestlase jaoks meid represseerinud ja okupeerinud režiimi lipp. Tegu on häda ja viletsust tekitanud režiimi sümboliga ja sellistel sümbolitel ei peaks olema kohta meie avalikus ruumis toimuvatel üritustel,” selgitas Pentus. „Nõukogude punalipuga lehvitamine on provokatsioon, mille eesmärgiks on õhutada vaenu ja külvata viha. Ja see peab olema keelatud.”

Üle antava eelnõuga soovitakse täiendada Tallinna avaliku korra eeskirja. Muudatuse kohaselt oleks avalikel üritustel keelatud demonstreerida endise NSVLiidu ja endiste liiduvabariikide lippe ning vastava sümboolikaga plakateid ja loosungeid. Keelatud oleks ka fašistliku sümboolikaga lippude ja loosungite demonstreerimine.

Reformierakonna ettepaneku kohaselt peaks edaspidi avaliku ürituse loa taotleja kinnitama allkirjaga, et korraldataval üritusel ei demonstreerita endise NSV Liidu või endiste liiduvabariikide lippe ega vastavat sümboolikat. Sama kehtib ka fašistliku sümboolika kohta. Kui avalikul üritusel rikutakse seda sätet, on politseil õigus üritus katkestada. Ka tekiks Reformierakonna ettepaneku kohaselt politseil õigus avalikul üritusel nõukogude punalipuga lehvitajat trahvida või rakendada aresti.  

 

Reformierakonna pressiteenistus

 

Lisateave:

Keit Pentus

50 40 884

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt