Reformierakond tahab Eesti viia Euroopa turvalisemate riikide esiviisikusse

Uudis
|
17.10.2006

Reformierakond tutvustas täna teese sisejulgeoleku- ja turvalisuspoliitikast. Teesid on osa erakonna platvormist kevadisteks Riigikogu valimisteks.

Teeside väljatöötamist juhtinud Riigikogu liikme Jaanus Rahumägi kinnitusel peab sisejulgeoleku korraldamine olema mõistetav nii riigile endale kui kõigile tema kodanikele. Maksumaksja raha saab sisejulgeolekusse investeerida üksnes pikaajalise ja riigi sisejulgeolekusüsteemi terviklikuna käsitleva kava alusel. “Kui tahame ühiskonna turvatunnet kasvatada, tuleb lõpetada mõttetu dubleerimine ja ressursside raiskamine erinevate ministeeriumide vahel. Naftareostuse puhul talvel nägime, milleni see viib – mitme päeva puhul püüdsid erinevad ametkonnad vastutust tagajärgede likvideerimise eest teineteisele veeretada selle asemel, et koostööd teha,” lausus Rahumägi.

Rahumägi kinnitas, et sisejulgeolekut suudavad tagada vaid haritud ja professionaalsed ametnikud. Vältimaks ekspertide väljavoolu või üleostmist erinevate teenistuste vahel tuleb sisejulgeolekut tagavates ametkondades töötavate madalama astme ametnike palgad viia vähemalt Eesti keskmise palga tasemele.

Justiitsminister Rein Lang kinnitas, et aastaks 2011 viiakse läbi vanglareform, mis teeb lõpu nõukogude ajast pärit kurjategijaid taastootvale vanglasüsteemile Eestis. “Tuleb lõpetada olukord, kus vanglad on kurjategijatele sanatooriumilaadseteks kogemuste vahetamise paikadeks,” lausus Lang. Justiitsminister pidas ka tähtsaks tõhustada õiguslikke võimalusi kriminaaltulu jälitamiseks ja konfiskeerimiseks takistamaks selle imbumist Eesti majandusse.

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Väino Linde hinnangul peab korrakaitse üldregulatsioon võimalikult kiiresti kirja saama ühte seadusse. Linde sõnul on korrakaitseseadus jõudnud Riigikogu menetlusse.

Hiljuti Reformierakonnaga liitunud päästeameti juht Mati Raidma pidas oluliseks, et riigi valmisolekut suurõnnetusteks tuleb oluliselt parandada ning õnnetuste juhtumisel tuleb reageerida kogu riigi võimekusega, kaasates vajadusel lisaks ametkondadele ka kaitseväe ning vabatahtlikud organisatsioonid. “Sisejulgeolekuametkonnad peavad olema rahvusvaheliselt aktiivsed,” kinnitas Raidma viidates Eesti päästjate kogemustele suurõnnetuste piirkondades mujal maailmas. Raidma sõnas, et rahvusvaheline koostöö aitab ka tagada toetuse mujal maailmas hätta sattunud eestimaalastele.

Nii Lang, Linde, Rahumägi kui Raidma tõdesid, et Reformierakonna eesmärk sisejulgeoleku alal on luua Eestis turvalised tingimused nii elu- kui ettevõtluskeskkonna arenguks ning viia Eesti võiks olla Euroopa turvalisemate riikide esiviisikusse.

jaanus [dot] rahumagiatriigikogu [dot] ee ( )


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt