Reformierakond: suurendame Eesti-Vene riigipiiri turvalisust

Uudis
|
Hanno Pevkur
|
19.09.2014

Reformierakonna rahvusliku julgeolekustrateegia dokument kinnitab, et erakonna eesmärk on Eesti riigipiiri puhastamine ja märgistamine ning piirivalve mehitatuse ja varustuse parandamine.

Reformierakonna juhatuse liikme, siseminister Hanno Pevkuri sõnul on Eesti piir valvatud ja kaitstud, ent piirijoone olukord looduses vajab selgelt parandamist. „Kahjuks ei ole viimastel aastatel piirijoone olukorrale piisavalt tähelepanu pööratud. Kevadel, ametisse asudes, oli üks minu esimesi tegevusi kagupiiril toimuvaga tutvumine. Nähes, et piir vajab hädasti investeeringuid kontrolljoone puhastamiseks, läbitavuse ja piirivalvurite varustuse parandamiseks, eraldasime esimese sammuna juba kevad-suvel 200 000 eurot nii laud-teede rajamiseks kui muudeks vajalikeks töödeks soistele piirialadel,“ märkis Pevkur.

Siseminister lisas, et pärast kevadist kiirotsust piiriturvalisuse tõstmiseks on tänaseks piiri tugevdamiseks täiendavalt juba suunatud 2 miljonit eurot. „Selle summa eest on kas juba soetatud või soetamisel täiendavad tehnilise valve seadmed, piirivalvurite öövaatlusseadmed, korralik isikukaitsevarustus, nagu näiteks kuulivestid, teleskoopnuiad, vihmaülikonnad, kaitseprillid. Samuti saavad kõik idapiiri valvavad piirivalvurid lähiajal uued kaasaegsed Walther relvad,“ kirjeldas Pevkur juba otsustatud investeeringuid piiriturvalisuse tõstmiseks.

Lisaks juba otsustatule näeb Pevkur vajadust alustada koheselt Eesti-Vene piirijoone puhastamisega ning piiri märgistamisega täies ulatuses. “Olen piiriturvalisuse võtnud üheks oma suurimaks südameasjaks, et suurendada Eesti piiri turvalisust ja seeläbi ka riigi julgeolekut,“ kinnitas Pevkur.

Reformierakonna rahvuslik julgeolekustrateegia näeb piiri paremaks valvamiseks ja ebaseaduslike piiriületuste tuvastamiseks ette ka uute seire- ja vaatlussüsteemide ostmist ning droonide kasutuselevõttu. Reformierakonna julgeolekustrateegiaga on võimalik tutvuda erakonna kodulehel: www.reform.ee/julgeolek. Strateegiadokumendi heakskiitmine erakonna juhatuse poolt toimub 24. septembril.

Reformierakonna rahvusliku julgeolekustrateegia prioriteet on laiapõhjaline riigikaitse, sealhulgas tahab erakond sisse viia kaitsepalga, sõdurigarantii paketi, 2-nädalased riigikaitsekursused ja kohustusliku riigikaitseõpetuse koolides. Samuti suurendab Reformierakond kaitsekulutusi liitlaste siinviibimise toetamise võrra ning kaalub riigikaitsegümnaasiumi loomist.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt