Reformierakond soovib võtta Venemaa ja Valgevene diplomaatidelt Tallinna ühistranspordis tasuta sõidu õiguse

Uudis
|
24.08.2023

Reformierakond algatab tänasel Tallinna linnavolikogu istungil eelnõu, millega soovitakse võtta Venemaa ja Valgevene kui Eestile julgeolekuohtu kujutavate riikide diplomaatidelt Tallinna ühistranspordis tasuta sõidu õigus.

„Kevadel tegi Tallinna linnavalitsus volikogule ettepaneku anda ühistranspordis tasuta sõidu õigus hea tahte avaldusena ka pealinnas resideeruvatele diplomaatidele. Millegipärast ei olnud nad aga nõus jätma selle privileegi saajate seast välja Venemaa ja Valgevene diplomaate. Meie soovime selle vea parandada,“ selgitas Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Kaupo Nõlvak.

Nõlvak tõi välja, et Venemaa peab endiselt täiemahulist sõda Ukrainas, paneb seal toime koletuid sõjakuritegusid ja kujutab ohtu Eesti julgeolekule. Samuti on Riigikogu kuulutanud Venemaa režiimi terroristlikuks.

„Jääb arusaamatuks, millega on Tallinna linnavalitsuse meelest teeninud Venemaa ja neid agressioonisõjas toetava Valgevene diplomaadid ära meiepoolse hea tahte avalduse. Ja miks peab Tallinna maksumaksja Eestile julgeolekuohtu kujutavate riikide diplomaatide bussisõidud kinni maksma?“ lausus Nõlvak.

Eriti inetu on Nõlvaku sõnul see, et abilinnapea Vladimir Svet eksitas kevadel Tallinna linnavolinikke väitega, nagu oleks Tallinna linnavalitsus lähtunud diplomaatidele tasuta sõidu õiguse andmist puudutava korra välja töötamisel pelgalt välisministeeriumi soovitustest.

„See ei vasta tõele. Tallinna linnavalitsus suhtles välisministeeriumiga üksnes tehnilistes küsimustes. Ettepaneku milliste riikide diplomaatidele tasuta sõidu õigust laiendada valmistas Tallinna linnavalitsus ette omal käel. Välisministeeriumit ei ole mõtet siia segada,“ märkis Nõlvak.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt