Reformierakond soovib ühisdeklaratsioonide täies mahus taastamist

Uudis
|
Aivar Sõerd
|
14.06.2017

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon algatas täna uuesti tulumaksuseaduse muudatuse, millega taastada abikaasade ühisdeklaratsioonide esitamise võimalus.

„Esitasime uuel kujul ühisdeklaratsioonide taastamise eelnõu, sest valitsuskoalitsioon ei ole täitnud lubadust ning taastanud võimalust, kus mõlema abikaasa tulud ja tuludest tehtavad mahaarvamised liidetakse,“ ütles eelnõu üleandja, riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd.

Sõerdi sõnul ei saa nõustuda valitsuse välja pakutud variandiga jätta abikaasadele alles maksuvaba tulu osalise ülekandmise õigus 180 eurot kuu kohta.

„Reformierakonna seadusemuudatus taastab võimaluse maksuvaba miinimumi ja ka muude mahaarvamiste teisele abikaasale ülekandmiseks täies mahus ja ilma piiranguteta, sealhulgas ka maksuvaba tulu kuni 500 eurot kuus. See on peresõbralik seadusemuudatus. Just neid peresid, kus üks abikaasa töötab ja teine on lastega kodus, aitab ühisdeklaratsiooni taastamine kõige enam,“ lausus reformierakondlasest riigikogu liige.

„Tegelik põhjus, miks koalitsioon ühiseid tuludeklaratsioone taastada ei soovi, on nende liiga suur kulu riigieelarvele. Ühisdeklaratsioonide taastamine viiks eelarvest 12 miljonit eurot,“ lisas Sõerd.

2015. aastal esitas ühisdeklaratsiooni 78 700 paari ehk ligi veerand kõigist tulu deklareerijatest. Ühisdeklaratsiooni täiendava maksuvaba tulu taastamise mõju 2018. aastal on hinnanguliselt 11,9 mln eurot.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt