Laaneots: peaministrierakonna toetus NATO-le on küsimärgi all

Uudis
|
Ants Laaneots
|
14.06.2017

Keskerakonna saadikutel on võimalus eelmisel nädalal Ameerika Ühendriikidega kaitsekoostöö kokkuleppe ratifitseerimise poolt hääletamata jättes tehtud viga parandada, toetades täna kahe riigi vastava kokkuleppe rakendamist, leiab riigikogu liige, erukindral Ants Laaneots (Reformierakond).

„Eelmisel nädalal jätsid mitmed peaministrierakonna saadikud Eesti Vabariigi ja Ameerika Ühendriikide kaitsekoostöö kokkuleppe ratifitseerimise poolt hääletamata ning seltsimees Stalnuhhin koos mõne kaaslasega jalutas saalist välja,“ märkis erukindral.

Laaneotsa sõnul on valitsuse juhtpartei taoline käitumine arusaamatu ning üheselt lubamatu.

„Peaminister Ratas kinnitas küll eelnevalt toetust NATO-le, kuid samal ajal esines endine minister ja tänane partei peasekretär Mihhail Korb eesti- ja venekeelses meedias vastakate seisukohtadega. Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu selgitas hiljem oma hoolealuste hääletamata jätmist sellega, et saadikud tegelesid muude tööülesannetega, kuid fraktsiooni liige Mihhail Stalnuhhin põhjendas meedia teatel, et ta ei saa USA-d usaldada,“ ütles reformierakondlasest riigikogu liige.

„Julgeolekuküsimustes ei saa olla mitmeti mõistetavusi ning loodetavasti on Keskerakonna esimees sel korral oma erakonnakaaslased korrale kutsunud,“ rõhutas Laaneots.

Tugeva Eesti kaitsevõime lahutamatuks osaks on Laaneotsa sõnul meie rahvusvahelised partnerid ja hea koostöö nendega.

Tänasel riigikogu täiskogu istungil on lõpphääletusel Käibemaksuseaduse ja riigikaitseseaduse muutmise seadus 431 SE (Eesti Vabariigi valitsuse ja Ameerika Ühendriikide valitsuse kaitsekoostöö kokkuleppe rakendamine).


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt