Reformierakond soovib Tallinnas kulutuste kärpimist

Uudis
|
03.10.2003

Reformierakonna Tallinna piirkonna juhatus peab õigeks, et linn võtaks veel sel aastal vastu negatiivse lisaeelarve, millega piirataks aasta lõpuni teha kavatsetud kulutusi.

“Peame mõistlikuks eelarve korrigeerimist linnavara müügist planeeritud tulude osas ja kuivõrd kiire varade väljamüük ei ole vähimalgi määral mõistlik tegevus, peab linn ka oma kulutuste poole üle vaatama,” ütles Reformierakonna Tallinna piirkonna esimees Keit Pentus.

Pentus lisas, et järgmise aasta linnaeelarve koostamisel tuleb ülepaisutatud vara müügi prognoose igal juhul vältida, et linn ei oleks 2004. aasta lõpul samasuguses olukorras, kus eelarve täitmise nimel kaalutakse ajaloolise väärtusega hoonete ja kinnistute müüki.

Tallinna volikogu ning rahanduskomisjoni juhtiv Maret Maripuu lisas, et igal juhul peab linnaeelarves kajastuma Linnahalli müügi ebaõnnestumine. “Linnahall on sedavõrd suur objekt, et tema müügi ebaõnnestumine kajastub eelarves igal juhul, sellist puudujääki ei ole võimalik muudest allikatest tasa teha. Linn peab väga kiiresti ja otsustavalt ka kulusid sama summa võrra kokku tõmbama. Vastasel korral võib aasta lõpuks lihtsalt raha otsa saada ja töö võib lakata elutähtsates valdkondades, näiteks koolides ja lasteaedades.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt