Reformierakond soovib riigikeele õppimiseks luua veebikeskkonna ja kaotada tänavapildist kakskeelsuse

Uudis
|
|
07.01.2015

Reformierakond näeb 2015. aasta valimisprogrammis ette, et riik toetab eesti keele õpet kõigile Eestis elavatele inimestele, kes seda veel ei valda, luues riigikeele õppimiseks veebikeskkonna ning peetakse vajalikuks kakskeelsete tänavasiltide täielikku kaotamist üle Eesti.

Urmas Sutropi sõnul on Reformierakonna prioriteediks aidata kaasa eesti keele väärtustamisele ja populariseerimisele nii kodu- kui ka välismaal. „Selleks toetame ja maksame kinni välismaal elavate Eesti kodanike eesti keele õppe ning toetame eesti keele õpetamist välisülikoolides. Lisaks loome tasuta veebikeskkonna ka teiste emakeeltega inimeste jaoks, kes soovivad õppida eesti keelt.“

„Ühtlasi me ei loobu meie riigi aluspõhimõttest, et õigusjõuga seadused on vaid eesti keeles. Seaduste tõlked saavad olla ainult mitteametlikud,“ ütles Sutrop. „Sarnaselt peaks meie tänavapilt olema ükskeelne, pidades silmas tänavasilte. Teeme kõik, et Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks oleksid meie maalt kadunud viimasedki okupatsiooniaja keelelised jäänukid. Korjame kokku ja anname muuseumisse seni veel avalikku ruumi risustavad üksikud tänavasildid, mis on kahes tähestikus.

„Väärtustamaks riigi- ja rahvussümbolite kasutamist igapäevaelus, toetame lipuväljakute rajamist kõigisse suurematesse asulatesse. Samuti soovime muuta lipuseadust ja kaotada põhjendamatud piirangud riigilipu heiskamisel,“ lausus Sutrop.

„Võtame eesmärgiks püstitada aastaks 2018 Tallinnasse Maarjamäele Ajaloomuuseumi naabrusse kommunismiohvrite mälestusmemoriaali, koostöös Tallinna linnaga mälestusmärk Jaan Poskale tema sünnipäevaks ja Viljandisse Vabadussõja mälestusmärk,“ lisas Sutrop.

Reformierakonna juhatus arutas kolmapäeval erakonna programmi eesti keelt, riiklikke sümboleid ja mälu puudutavat peatükki. Reformierakonna programm kinnitatakse sel laupäeval, 10. jaanuaril Tallinnas Saku Suurhallis toimuval erakonna Üldkogul.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt