Reformierakond soovib kaotada Tallinnas lasteaia kohatasu

Uudis
|
18.07.2017

Reformierakond avalikustas täna Tallinna valimisprogrammi lubadused lastega peredele 2017. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimisteks. Linnapeakandidaadi Kristen Michali kinnitusel on Reformierakonna eesmärk kaotada Tallinnas kõigile lastele 57-eurone lasteaia kohatasu. Ühe lapsega perele tähendab kohatasu kadumine rahalist kokkuhoidu 630 eurot, kahe lapsega perele 1261 eurot ja kolme lapsega perele 1892 eurot võitu. 

Tallinna linnapeakandidaadi Kristen Michali sõnul on Reformierakond lastega peresid prioriteetseks pidanud aastaid, 2004. aastal algatas ja viis oravapartei ellu Eestis täna kehtiva vanemahüvitise.

„Tallinna linnaeelarve on kolme aastaga tõusnud 501 miljonilt eurolt 615 miljoni euroni ning võimalused lastega perede elu lihtsamaks teha on olemas. Kohatasu hüvitatakse lasteaedadele linnaeelarvest ning lisaks tõusevad lasteaiaõpetajate palgad 25%,“ lausus Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaat. 

Reformierakonna kandidaat Põhja-Tallinnas, riigikogu liige Yoko Alender tutvustas Reformierakonna ettepanekut kaotada Tallinna lasteaedades 57,34 euro suurune kohatasu.

„Kohalike valimiste programmis „Seame lapsed esikohale“ teeb Reformierakond ettepaneku kaotada Tallinna lasteaedades kohatasu kõigile lastele ja tõsta lasteaiaõpetajate palku. Ühe lapsega pere võidab sellest aastas 630 eurot, kahe lapsega pere 1261 eurot ja kolme lapsega pere juba 1892 eurot. Lasteaia kohatasu kaotamine suurendab perede toimetulekut ja väärtustab laste kasvatamist rohkem ka Tallinnas,“ ütles Alender.

Reformierakonna kandidaat Nõmmel, Tallinna linnavolikogu liige Õnne Pillak tutvustas Reformierakonna ettepanekut tõsta lasteaiaõpetajate ja õpetaja abide palku veerandi võrra.

„Lasteaedade eelarved on läbi aastate olnud suure surve all ning keskerakondlik linnavõim pole neid piisavalt toetanud. Küll ei jätku raha majade remondiks ning lapsevanemad peavad viima lasteaeda elementaarseid vahendeid. Niisamuti pole suudetud maksta väärikat töötasu lasteaiaõpetajatele. Ometi on just lasteaiaõpetajate ja õpetaja abide roll väikeste laste kasvatamisel ning kujunemisel üliolulise tähtsusega,“ lausus Pillak.

Vaata lisaks PDF icon REFORMIERAKONNA_PLAAN_TALLINNAS.pdf

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt