Reformierakond soovib inimeste investeeringud tulumaksust vabastada

Uudis
|
08.05.2006

Reformierakond esitles täna koalitsiooninõukogus valitsusliidu partneritele Keskerakonnale ja Rahvaliidule ettepanekut muuta tulumaksuseadust selliselt, et füüsiliste isikute väärtpaberiinvesteeringutelt teenitud kasumit ei maksustata tulumaksuga, kui see taasinvesteeritakse väärtpaberitesse 90 päeva jooksul.

Tegemist oleks aktsiate ja osakute müügilt teenitud tulu tulumaksuvabastusega, kui saadud tulu rahas tarbimiseks välja ei võeta, vaid see kohe edasi investeeritakse. Dividenditulu maksustataks selle ettevõttest väljavõtmisel endist viisi.Reformierakonna aseesimees Meelis Atonen sõnas, et ettepaneku sisuks on õhutada inimesi säästma tulevikuks ja investeerima. “On fakt, et üha enam inimesi investeerib oma sääste ettevõtete aktsiatesse või osakutesse. Kui nüüd inimene  aktsiaid maha müüb, siis teenitud kasum maksustatakse praegu automaatselt. Ka siis, kui sama raha eest kohe uusi aktsiaid või osakuid ostetakse.””Soovime selle seadusemuudatusega õhutada Eesti inimesi säästma tulevikuks ning sääste investeerima ja loodame ettepanekule koalitsioonipartnerite ning teiste Riigikogus esindatud erakondade toetust,” lausus Atonen, kes juhib ka Riigikogu rahanduskomisjoni.Ta meenutas, et kuus aastat tagasi tehti Reformierakonna initsiatiivil seadusemuudatus, mis vabastas ettevõtete investeeringud tulumaksust. Praeguse muudatuse mõte on laiendada investeeringute tulumaksust vabastamise ideed ka füüsilistele isikutele. “Inimesed ei pea siis enam peituma vaid oma säästude investeerimiseks ja maksudest hoidumiseks loodud äriühingute sildi taha. Nagu ettevõtluses – maksustatakse vaid tarbimiseks välja võetud tulu.”Meelis Atonen lisas, et ettepanek lähtub kaks nädalat tagasi tutvustatud Reformierakonna majandusprogrammist, mis näeb Eesti järgmise suurema peaeesmärgina riigi jõudmist Euroopa rikkamate riikide hulka.

Täiendav info:
Meelis Atonen
50 69 459.

Teate koostas ja edastas:
Peep Lillemägi,
Reformierakonna pressinõunik Riigikogus
51 31 265


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt