Reformierakond seisab Rohelise Pealinna eest

Uudis
|
16.06.2011

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon andis tänasel volikogu istungil üle eelnõu Rohelise Pealinna statuudi väljatöötamiseks.

“Eesti on loodusrikas riik ja me kuulume Euroopa Liidu metsarikkamate riikide hulka. Ka Tallinna linnas on täna veel palju rohelust,” ütles linnavalitsusele eelnõud üle andes Katrin Karisma-Krumm. “Rohelise Pealinna statuudiga võtab linn omale kohustuse siinset rohelust hoida ning keskkonnahoidu panustada. Haljasalad, puhas õhk, korras teed ja tänavad tõstavad nii linnaelanike elukvaliteeti kui linna mainet külaliste seas,” usub Karisma.

Euroopa Komisjoni poolt on juba mitme aasta eest vastu võetud peamised kriteeriumid, mis näevad ette tiitlile Roheline Pealinn kandideerijatele järgmised nõuded: harmooniline elukeskkond, mis sisaldab linnas rohkelt haljasalade ja parkide olemasolu; keskkonnasõbraliku ühistranspordi eelisarendamist ja loovaid ideid jäätmekäitluses ning müra vähendamises.

Reformierakonna fraktsioon käis Tallinna Linnavolikogu Rohelise Pealinna statuudi välja juba 2008. aastal, mil see Keskerakonda kuuluvate volinike häältega maha hääletati.

Lisainfo:
Katrin Karisma-Krumm
+372 5646 8874
katrin [dot] karisma-krummattallinnlv [dot] ee


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt