Reformierakond: Savisaar mõistis lõpuks linnaosade säilimise vajadust

Uudis
|
11.06.2009

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon tervitab linnavalitsuse otsust loobuda plaanist likvideerida Tallinna linnaosad.

“Reformierakond seisis volikogus kindlalt linnaosade säilimise eest. Nõmme ja Kesklinna probleemid on erinevad ning neile ei saa läheneda ühtemoodi. On tervitatav, et lõpuks mõistis seda ka keskerakondlik linnavalitsus,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer.

“Toomas Vitsuti jutt Tallinna haldusreformist osutus lihtlabaseks blufiks, moodustatud piirkondlike ametite ja seniste linnaosavalitsuste funktsioonid olid äravahetamiseni sarnased. Eilse linnavalitsuse otsusega tunnistas Keskerakond ise, et sisulist haldusreformi Tallinnas teha ei tahetudki,” märkis Holsmer.

Holsmeri sõnul oli nn haldusreformi tegelikuks eesmärgiks moodustada Tallinnas üks valimisringkond, mis võiks ühele erakonnale sügisestel valimistel rohkem hääli tuua. „Linnaosade kaotamisega oleks kadunud kindlus, et just konkreetse linnaosa probleeme tundev inimene volikokku võiks jõuda. Niisamuti ei oleks otsusega kaasnenud lubatud kulude kokkuhoidu, sest juurde taheti luua kaks uut piirkondlikku ametit,” lisas Holsmer.

Kolmapäevasel linnavalitsuse istungil oli arutlusel Tallinna põhimääruse muutmise eelnõu, millega loobutakse linnaosade kaotamisest ning kahe uue ameti loomisest 1.juulist 2009.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt