Reformierakond: Savisaar ei lase õpetajate palku tõsta

Uudis
|
28.11.2008

Rääkides eilsel volikogu istungil Tallinna koolides toimuvast õpetajate palgaraha ümbertõstmisest pidas koolidirektorist reformierakonna fraktsiooni liige Matti Martinson häbiväärseks, et keskerakondlik linnavalitsus, kes väidab Tallinna vastupidiselt riigile heal järjel olevat, laseb õpetajate niigi napi palgaraha ümber suunata koolide majanduskulude katteks.

„Kindlasti ei saa sellist teguviisi õigeks pidada. Ajal, mil Tallinna linnavalitsus kiidab end eduka linnajuhtimise eest, on koolides palgarahaga toimuv täielik kaos. Olen isiklikult näinud Tallinna Õismäe Humanitaargümnaasiumi, Nõmme Põhikooli ja Karjamaa Gümnaasiumi käskkirju, milles õpetajatele riigi poolt eraldatud palgaraha tõstetakse sujuvalt üle majanduskuludeks. Kas Tallinna õpetajad ei ole tõesti väärt paremat palka kui alammäära järgi jagatav?,” küsis Martinson retooriliselt.

Matti Martinson sõnul huvitab teda, kas Tallinna linna rahaline seis on tõesti nii halb, et õpetajate palgaraha peab kasutama koolide ülalpidamiskuludeks ning kas linnavalitsus on mõelnud lisaraha eraldamisele, et Tallinna koolide õpetajatele oleks võimalik 2009. aastal riigi poolt kehtestatud palkade alammäärast suuremat palka maksta.

„Hetkel on koolidirektorid pandud raskesse olukorda, kus nad peavad üha suurenevate kulutustega, samas kui raha juurde ei tule, suutma majandada kooli. See on häbiväärne, samal ajal kui linnavalitsus ainult kiidab end,” taunis Martinson linnavalitsuse tegevust.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt