Reformierakond: Riik toetab Tallinna lasteaedasid 385 000 euroga

Uudis
|
10.04.2013

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Õnne Pillaku sõnul on tänuväärne, et riik toetab Tallinna lasteaedasid vajaliku 385 579 euroga koolituste ja projektide läbi viimiseks.

„Riik suunab Tallinna lasteaedadele vajalikku lisaraha läbi ministeeriumide ja programmide,“ ütles Pillak. „Lisaraha tuleb lasteaiaõpetajate koolituskuludeks 137 854€, Sihtasutus Archimedeselt koolieelsetele lasteasutustele projektideks 62 827€, Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuselt Meie Inimesed integratsiooniprojektideks 11 361€ ja Sihtasutuselt Keskkonnainvesteeringute Keskuselt erinevate keskkonnaprojektide jaoks 16 973€.“

Riik toetab näiteks läbi Sihtasutuse Archimedese Tallinna Muinasjutu Lasteaeda, et arendada laste terviseteadlikkust ja aktiivsust ning luua ohutu mängu-ja õpikeskkond; Tallinna Lasteaeda Kraavikrõll, et arendada laste loovust ja koostööoskust ning ökoloogilist mõtlemist; läbi Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetatakse näiteks Rõõmutarekese Lasteaia projekti „Laps looduses“, Pirita Lasteaia projekti „Seemnest kasvab puu“ ja veel palju muid projekte, mis laste teadlikkust suurendavad.

„Tallinna lasteaedade alarahastamine ei ole ammu enam uudis. Sellepärast ongi iga lisa euro äärmiselt oluline, et meie väikesed tallinlased saaksid vajalikke teadmisi ning piisavalt hoolt ja armastust,“ ütles Pillak

Tänasel Tallinna linnavalitsuse istungil on arutamisel Tallinna linnale 2013. aastal antud riigieelarve eraldiste jaotus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt