Reformierakond: Res Publica nägu uues koalitsioonis näha pole

Uudis
|
15.03.2005

Reformierakonna Tallinna piirkonna juhatus nimetab Res Publica heitlikku käitumist uueks tasemeks Eesti poliitikas, kuid soovib Savisaare juhtimisel alustavale koalitsioonile Tallinnas kiiret sisseelamist. “Kaheksa päeva tagasi kinnitasid Res Publica esindajad oma allkirjadega, et soovivad senise koalitsiooni jätkumist kuni valimisteni. Eile teatasid nad ilma ühegi põhjenduseta, et mõtlesid ikka ringi ja täna olid juba valmis allkirjastama lepingu Keskerakonnaga. Muljetavaldav värvivahetamise kiirus,” sõnas Reformierakonna Tallinna piirkonna juht Keit Pentus.

Pentuse sõnul on need, kes kunagi hääletasid uue poliitika poolt, saanud lihtsalt petta. “Selle missiooni, millega Res Publica poliitikasse tuli, kukutasid nad tänasega ise kolinal läbi,” ütles Keit Pentus. “Viimased viis kuud tõestasid ka, et kahjuks puudub Tõnis Paltsil igasugune visioon linna arengust. Sisulisi ideid nappis ja nii saigi omaette eesmärgiks koalitsiooni lammutamine ja Keskerakonnaga ühteheitmine.”

Pentuse sõnul tuleb loota, et Savisaare juhitav koalitsioon ei jäta pooleli Reformierakonna algatatud Tartu maantee ehitust ja teisi oluliste teede remonte. “Seitse kuud on õnneks lühike aeg, mingeid väga põhimõttelisi ümberkorraldusi teha ei jõuta. Loodetavasti ei minda valimistuhinas seda teed, et hakatakse raha näiteks teede remontidelt või lasteaedade arvelt kujude ja puuslike püstitamisse suunama,” ütles Pentus. “Res Publica nägu uues koalitsioonis muidugi näha pole. Aga see pole ka mingi üllatus.”

“Tänaseks ei tohiks enam olla kellelgi kahtlust – mõned nädalad tagasi alanud Res Publica manöövrid olid puhtakujuline poliitiline intriig. Ühtegi sisulist takistust sügisel loodud koalitsiooni jätkamiseks polnud. Otsustavaks sai lihtsalt Res Publica tahe lõhkuda senine võimuliit iga hinna eest jaburaid ettekäändeid tuues,” ütles Reformierakonna Tallinna piirkonna juht.

Pentuse sõnul jääb Reformierakond ka opositsioonis seisma antud lubaduste eest. Tallinna piirkonna juhatuse liikmete sõnul hoiavad nad uuel liidul silma teravalt peal ning juhivad linnakodanike tähelepanu sellele, kui uus võimuliit peaks vastu võtma linnakodanikele kahjulikke või kahtlaseid otsuseid.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt