Reformierakond: regionaalseid investeeringuid tuleb jagada ausalt ja läbipaistavalt

Uudis
|
Urmas Klaas
|
30.10.2020

Täna Viljandis kogunenud Reformierakonna omavalitsuskogu asus seisukohale, et riigieelarvest jaotatavaid investeeringuid kohalikele teedele ja objektidele tuleks jagada senisest ausamalt ja läbipaistvamalt, eelistamata oma poliitilisi mõttekaaslasi.

„Soovime, et Eesti riigis oleks mõistus kodus ja valitseks arukas asjade ajamine. Omavalitsuskogu arvates peaksid regionaalsed investeeringud ehk nn katuserahad poliitiliste suvaotsuste asemel liikuma fondi, kust omavalitsused saaksid ausalt ja läbipaistvalt toetustele kandideerida,“ märkis Reformierakonna omavalitsuskogu juht, Tartu linnapea Urmas Klaas.

Klaas tõi ka välja, et riik peab suurendama kohalikesse teedesse investeeritavat raha. Tema sõnul peaks see raha minema KOV toetusfondi, kust summa jagataks valemi alusel kõigi kohalike omavalitsuste vahel. „Kohalikke asju peavad otsustama kohalikud inimesed, mitte keskvalitsus,“ lisas Klaas.

Reformierakonna omavalitsuskogu ühendab reformierakondlastest omavalitsusjuhte ja kohalike omavalitsuste volikogude juhte.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt