Reformierakond pöördus demokraatia kaitseks õiguskantsleri poole

Uudis
|
16.09.2010

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer saatis täna õiguskantsler Indrek Tederile kirja, milles palub hinnata Tallinna linnaeelarve menetlemise protsessi vastavust seadustele.

„Linnavolikogus menetleti Tallinna linnaeelarvet kui linna olulisimat dokumenti kõigest 9 tööpäevaga,” ütles Holsmer. „Taolise kiirustamisega muudeti sisuline debatt volikogus võimatuks. Sellega võeti volikokku demokraatlikult valitud erakondadelt võimalus kaasa rääkida eelarve sisu osas ning teha sellesse muudatusettepanekuid.”

„Õiguskantslerile saadetud kirja eesmärgiks on välja selgitada, kas selline eelarve menetlemine on kooskõlas Eesti Vabariigi seadustega ning hea halduse tavaga,” lisas Holsmer. „Minu hinnangul on Tallinna linnavolikogu enamus piiranud ebaproportsionaalselt vähemuse õigusi, rikkudes demokraatia põhimõtet.”

„Linnavalitsuse poolt linnavolikogule esitatud eelnõus oli erinevalt tavapärasest eelarve eelnõust lahti kirjutamata Tallinn linnaasutuste omatulude ja kulude eelarve,” sõnas Holsmer. „Linnavolinikele sai täiendatud eelarve eelnõu kättesaadavaks samal päeval, kui toimus eelnõu lõpphääletus linnavolikogu istungil.”

„Sellise kiirmenetlusega järgi vajadust polnud ning on arusaamatu, miks esitati volikogule eelarve, teadmata 2010. aasta nelja viimase kuu eelarve laekumisi,” kirjutas Holsmer õiguskantslerile saadetud kirjas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt