Reformierakond plaanib vähendada tööjõumakse 750 euro võrra inimese kohta

Uudis
|
12.11.2014

Kolmapäeval kogunenud Reformierakonna juhatus arutas erakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase eestvedamisel erakonna majandusprogrammi, mis näeb ette nelja aasta jooksul tulumaksuvaba miinimumi kahekordistamist, 2% võrra sotsiaalmaksu langetamist ning töötuskindlustuse maksemäärade kärpimist 1,95%ni. See jätaks keskmist palka teenivale tööinimesele aastas kätte 750 lisaeurot.

„Majanduse edu jõuab Eesti inimesteni läbi kõrgemate sissetulekute. Väiksem maksukoormus tähendab nii suuremat palka töötajate jaoks kui ka atraktiivsemat ettevõtluskeskkonda investeeringute ja uute tasuvate töökohtade tekkeks,“ ütles Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas.

„Reformierakonna sissetulekute ja jõukuse kasvatamise strateegia mitte ainult ei langeta tööjõu maksukoormust, vaid loob Eesti majandusele eeldused senisest kiiremini kasvada, mis omakorda suurendab nii palkasid kui pensione,“ lausus Rõivas. 

Paljude majandusekspertide kaasabil väljatöötatud Eesti maksukava näeb ette, et tulumaksuvaba miinimum on tänase 150 euro asemel 2019. aastal 300 eurot. Sotsiaalmaksu määr langeb tänaselt 33%lt kokku 2%, mis tähendab, et 2019. aastal on sotsiaalmaks 31%. Töötuskindlustuse maksemäär langeb 1,95%ni.

„Peame oma edasiste sihtide seadmisel lähtuma rohkem põhimõttest, et uus ja kiirem majanduskasv ei saa olla eesmärk omaette. Iga Eesti elanik peab saama oma panuse eest ka väärika tasu ─ majanduskasvust saadav kasu peab jõudma igaüheni. Eesti eesmärk on olla vaba, avatud ja samas kaitstud riik, kus tahetakse elada, kuhu tahetakse tulla elama, et luua omale parem tulevik,“ lisas Rõivas.

Reformierakonna 2015. aasta Riigikogu valimiste rahandus- ja majandusprogrammi „Sissetulekute ja jõukuse kasvatamise strateegia – kasv kõigile“ ideedekogumit arutatakse sel laupäeval, 15. novembril Tallinna Lauluväljakul Pargipaviljonis.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt