Reformierakond: pension 4 aastaga kahekordseks

Uudis
|
11.01.2007

Reformierakonna juhatus kinnitas eile valimisteeside pensioni osa, mis näeb ette pensionide tõstmise kahekordseks nelja aastaga. See tähendab, et 2011. aasta kevadel tõuseb keskmine pension Reformierakonna juhtimisel 6200 kroonini.

“Iga pensionär teab väga hästi oma praeguse pensioni suurust. Korrutades selle summa kahega, saate teada, kui suur on teie pension nelja aasta pärast,” ütles erakonna esimees Andrus Ansip. Peaministri sõnul on pensionide erakorraline tõus võimalik vaid tänu heale majanduskasvule, mis suurendab jõudsalt ka pensionikassat. “Peame väga tähtsaks, et majanduskasvust saaks osa kõik Eesti elanikud,” lisas Ansip.

Andrus Ansipi sõnul tahab Reformierakond, et Eesti pensionäridel oleks parem elu. Et Eesti eakad inimesed saaksid tunda ennast sama hästi ja lubada endale sama palju, kui Austria või Iirimaa väärikad vanaprouad ja vanahärrad.

Käesoleva aasta aprillis kavatseb Reformierakond tõsta pensione 18,2% võrra, mis teeb juba kahe ja poole kuu pärast keskmiseks pensioniks 3715 krooni. Praeguse korra jätkumisel tõuseks pension käesoleval aastal vaid 3495 kroonini.

Reformierakonna peasekretär Kristen Michali sõnul on erakonna programm lähenevateks valimisteks koostatud silmas pidades iga ühiskonnagrupi heaolu. „Oleme väga olulisele kohale seadnud pensionide kahekordistamise, sest nii näitame, et ka riik hindab nende elutööd. Neil, erinevalt nooremast põlvkonnast, kahjuks pole olnud võimalust koguda endale pensionit II või III sambasse” lõpetas ta.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt