Reformierakond: ootame Katariina Kolledžist hea eesti keele oskusega haritlasi

Uudis
|
14.03.2008

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon kohtus Tallinna Ülikooli rektori Rein Raua ja akadeemilise prorektori Heli Mattiseniga, et üheskoos arutada TLÜs loodava Katariina Kolledži ideed ja perspektiive.

Kohtumise tulemusena leidsid reformierakondlased, et tutvustatud kujul on tegemist asjakohase algatusega, mis võimaldab mitte-eesti päritoluga noortel kujundada endast läänelike õppekavade põhjal hea eesti keele oskusega haritlased.  See on samm eesti keele kasutamisvõimaluste avardumise suunas.

Kolledži vajalikkus on eriti ilmne perioodil, mil kvaliteetse eestikeelse aineõppe laiendamine praegustes vene õppekeelega gümnaasiumites pole veel jõudnud esimeste lõpetajateni, kes ei vajaks enam keelealast järelabi ülikooliastmel. Ühtlasi saab kolledžis ette valmistada keele-, ajaloo-, ühiskonnaõpetuse jm õpetajaid venekeelsetele põhikoolidele, mis omakorda hõlbustab nende lõpetajate edasiõppimist eestikeelses hariduskeskkonnas.

Reformierakondlaste meelest aitaks kolledž kaasa ka küsitava väärtusega lõpudokumente väljastavate, madala kvaliteediga venekeelsete kõrgkoolide väljatõrjumisele meie kõrgharidusmaastikult ja tõstaks seega Eesti  kõrghariduse üldist usaldatavust.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt