Reformierakond on vastu automaksule Tallinnas

Uudis
|
25.07.2007

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon ei toeta tänases Eesti Päevalehes avaldatud Tallinna Linnavalitsuse plaani taaskehtestada pealinnas automaks.

Reformerakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul tuleks uute maksude kehtestamises asemel linnvalitsusel keskenduda liikluskultuuri, teede olukorra ning ühistranspordi kvaliteedi parandamisele.

„Reformierakond on põhimõtteliselt vastu uute maksude ja seal hulgas automaksu kehtestamisele,” märkis Holsmer, kelle erakonna initsiatiivil 2005. aastal automaks Tallinnas kaotati.

Holsmeri sõnul tundub, et valimatult laristav keskerakondlik linnavõim tahab automaksu taastada hoopis linnaeelarve aukude katmiseks.

”Automaksu kehtestamisega Tallinnas karistataks neid inimesi, kes on viimastel aastatel hoogsalt end Tallinnasse sisse kirjutanud. Maksu kehtestamisel jätkuks juba kogetud trend, kus inimesed hakkavad end teistesse omavalitsustesse sisse kirjutama ning linnaeelarve tulud hakkavad vähenema kaotatud tulumaksu arvelt,” märkis Holsmer.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt