Reformierakond: omavalitsuste laenamist tuleb piirata

Uudis
|
15.01.2009

Reformierakonna fraktsioon arutas täna koos Rahandusministeeriumi esindajatega
võimalusi piirata riigi jaoks keerulises majandusolukorras omavalitsuste laenuvõtmist.

“Kuna omavalitsuste võetavad laenud suurendavad otseselt eelarve defitsiiti, siis on praeguses olukorras omavalitsuste kokkuhoidlikkus väga tähtis. Euro kasutuselevõtt tähendab eesmärgina seda, et riigi kulutuste kärpimise kõrval peavad ka omavalitsused võlgu elamise viima miinimumini. Vastasel korral jääb meil vajalik eelarvepuudujäägi kriteerium lihtsalt täitmata,” ütles Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Peep Aru.

Aru sõnul on riigi poolt omavalitsuste laenuvõtmise piiramise puhul oluline, et kaasfinantseeringuta ei jääks europrojektid. ”Euroraha ära kasutamine peab olema selge prioriteet. Europrojektide kaasfinantseerimiseks võiks olla omavalitsustel lubatud ka teatud piires laenu võtta,” lisas Aru. “Kokkuvõttes on aga selge, et omavalitsuste laenukoormuse kasvu tuleb praeguses majandusolukorras Riigikogu poolt piirata. See peab toimuma rahandusministeeriumi poolse analüüsi tulemusena ja kooskõlas põhiseadusega.”

Aru sõnul tuleb ilmselt täiendada ka juba Riigikogus arutamisel olevat Kohalike Omavalitsuste Finantsjuhtimise seaduse eelnõu ja sellesse kokreetsemad piirangud sisse viia.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt