Reformierakond: oleme selgelt vastu sotside hindu tõstvale automaksule

Uudis
|
13.02.2011

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul tähendaks sotsiaaldemokraatide väljapakutud automaks autoostjatele lisakulu keskmiselt 3500 euro ehk 55 000 krooni ulatuses.

„Sotsiaaldemokraadid loodavad automaksust saada 103 miljonit eurot aastas ning kui jagada see Eestis esmaregistreeritavate autode arvuga, siis tähendab automaks iga esmaregistreeritava auto kohta keskmiselt 3500 euro suurust ehk 55000 kroonist täiendavat väljaminekut,” ütles Rõivas. „Sõltuvalt Eestisse toodavate uute ja kasutatud autode keskmisest hinnast võib sotside plaan tähendada autode hinnatõusu neljandikku kuni poole võrra.”

Rõivase hinnangul ei ole võimalik koguda 103 miljonit eurot automaksu vaid kõige kallimaid autosid maksustades ning see tähendaks läbivat maksustamist enamikele esmaregistreeritavatele autodele. Rõivase sõnul ei ole Eesti perede eelarved paraku siiski kummist ja seetõttu on vägagi tõenäoline, et automaksu tagajärjel ostetaks tulevikus sama raha eest vanemaid, ohtlikemaid ja keskkonda saastavamaid autosid.

Rõivas märkis, et eriti raskesse olukorda seab see lastega pered, kes on ka ise ajakirjanduses automaksu vastu protesti avaldanud – automaksu tõttu peaksid nad uuema ja turvalisema auto ostmise puhul maksma rohkem või seetõttu isegi sellest loobuma.

“Sel nädalal kogunenud Reformierakonna juhatus välistas kindlalt järgmises valitsusprogrammis astmelise tulumaksu, auto- ja kinnisvaramaksu kehtestamise ja üldise maksukoormuse tõstmise. Vaadates selle mõju peaks need järsud maksutõusud välistama ka kõik sotsid, kellel on süda rinnus – see lööb kõige rohkem tavaliste töö- ja pereinimeste tasku pihta. Reformierakond on selgelt ja üheselt vastu automaksule,” rõhutas Taavi Rõivas.

Eestis registreeriti 2010. aastal esmaselt 28 838 autot, neist 10 294 uusi ja 18 538 kasutatud autot. Kui automaksu tagajärjel autode müük väheneb, kasvab maksusumma ühe auto kohta veelgi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt